Skip to main content
search
Aktualności

Wigilijne spotkanie

By 20 grudnia 2023No Comments

Ostatnia aktualizacja 20 grudnia 2023 przez Marek Skiba

19 grudnia, w Centrum Integracji Społecznej w Zielonkach miało miejsce tradycyjne spotkanie opłatkowe, w którym wzięli udział seniorzy z naszej gminy oraz podopieczni Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej i Środowiskowego Domu Samopomocy w Woli Zachariaszowskiej.

Wszystkich zebranych powitała dyrektor GOPS w Zielonkach, Magdalena Rajska. Następnie głos zabrał Przewodniczący Rady Gminy Zielonki, Mirosław Golanko. – Bardzo się cieszę, że mogę być tu dzisiaj z Wami. Rada gminy zawsze kieruje się dobrem naszych mieszkańców i wspiera wszystkie takie inicjatywy – mówił przewodniczący. Głos zabrała również m.in. Katarzyna Żak oraz ks. kanonik Leszek Babicki, z parafii pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Zielonkach, który odczytał prolog z Ewangelii św. Jana. Następnie wszyscy obecni odśpiewali kolędę „Wśród nocnej ciszy”.

Uczestnicy spotkania otrzymali dedykowane kartki świąteczne przygotowane przez dzieci uczęszczające do Placówki Wsparcia Dziennego w Zielonkach. Wydarzeniu towarzyszyły atrakcje kulturalne. Na początku wystąpił zespół Bel Canto, który wraz z Wojciechem Karwatem wykonywał kolędy i pastorałki, podczas których dzielono się opłatkiem i składano sobie życzenia. Następnie Sebastian Szczepanik, pracownik CKPiR w Zielonkach wyrecytował wiersz. Wystąpili również: Zespół Gawędziarze i Śpiewacy z Grębynic, Jurajska Kapela Folklorystyczna Gminy Zielonki oraz Zofia Kot, radna rady gminy Zielonki, która wygłosiła specjalny wiersz, przygotowany z myślą o tym spotkaniu.

Organizatorami spotkania byli: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zielonkach, Środowiskowy Dom Samopomocy w Woli Zachariaszowskiej, Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach oraz Biblioteka Publiczna w Zielonkach.

MS

Poniżej prezentujemy galerię zdjęć z tego wydarzenia.

Close Menu
 
17 czerwca 2024
Skip to content