Skip to main content
search
Aktualności

Wilczki w Bibicach

By 19 czerwca 2015No Comments

Ostatnia aktualizacja 19 czerwca 2015 przez admin

zb1306 3 kaski zbiorcze

 

Remizę Ochotniczej Straży Pożarnej w Bibicach odwiedziła V Gromada Wilczków. Druhowie-ochotnicy z Bibic zapewnili im strażackie przeszkolenie. V Gromada Krakowska Skautów Europy stawia na przygodę, a w ramach przygotowania do obozu letniego zorganizowano chłopcom powtórkę z pierwszej pomocy, a i wiedzy o straży pożarnej. To nie pierwsze warsztaty, jakie OSP Bibice przeprowadziło, by edukować młodych ludzi, a przy tym zachęcać do wstępowania w szeregi strażackich młodzieżówek, a  w przyszłości do jednostek OSP.

Ponad rok działamy lokalnie, w rejonie Rynku w Bibicach, mieliśmy zajęcia na stadionie, w forcie – opowiada instruktor harcerski V Gromady Krakowskiej Piotr Synowiec, dla Wilczków Akela. Opiekuna grupy ujęła otwartość strażaków, gotowość do poświęcenia kilku godzin w wolny dzień na zajęcia z młodzieżą. Chłopców podzielono na dwie grupy: w remizie można było poznać tajniki pierwszej pomocy przedmedycznej, jaką udzielają druhowie-ochotnicy, druga grupa oglądała wyposażenie straży, mogła wejść do samochodu, poczuć się prawdziwym strażakiem, mogła przymierzyć ubranie ochronne.
W praktyce przećwiczono szybkie natarcie, strumieniem wody próbowano trafić do tarczy. – Bardzo się interesowali całym przebiegiem akcji i co zrobić, by być strażakiem – relacjonuje Dominika Rzewuska, która wraz z Markiem Małkiem, naczelnikiem jednostki oraz Grzegorzem Hrabią prowadziła zajęcia dla Wilczków. (IO)

 

Więcej zdjęć: tutaj (fot. Piotr Synowiec)

 

 
zb1306 9 ekipa kaskowa
zb1306 25 strzaé 4
zb1306 33 Tymek 2
Close Menu
 
27 maja 2024
Skip to content