Skip to main content
search
AktualnościInwestycje GminneRelacje

Wizytacja ulicy C3

By 4 października 2023No Comments

Ostatnia aktualizacja 4 października 2023 przez Marek Skiba

3 października minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk wizytował ulicę C3 w Węgrzcach. Jest to teren przyszłej inwestycji drogowej w gminie Zielonki. Ministrowi towarzyszyli: Bogusław Król, wójt gminy Zielonki; Mirosław Golanko, przewodniczący rady gminy Zielonki; Magdalena Listoś, sołtys Węgrzc i radna rady gminy Zielonki oraz Andrzej Zabiegaj, sołtys sołectwa Bosutów-Boleń.

Droga C3 łączy sołectwo Węgrzce oraz sołectwo Bosutów-Boleń. Jest ona bardzo zatłoczona, a w wielu miejscach minięcie się dwóch samochodów nie jest możliwe, o czym naocznie przekonali się wizytujący.

– Przebudowa ulicy C3 pozwoli nie tylko na poprawę warunków przemieszczania się pomiędzy sołectwami, ale również komfort dzieci, które codziennie pokonują tę drogę, chodząc do szkoły – mówi Bogusław Król. – Modernizacja drogi to także szansa na usprawnienie komunikacji pomiędzy miejscowościami, będzie można pomyśleć o autobusie, dla którego obecnie nie ma tu warunków – dodaje.

Środki na inwestycję zostały przyznane w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg i wyniosą aż 9 159 705,84 zł. Gmina dołoży brakujące 2 289 926,46.

 

Poniżej prezentujemy galerię zdjęć z wizytacji.

Close Menu
 
27 maja 2024
Skip to content