Skip to main content
search
Aktualności

Władysław Kućmierczyk Super Seniorem po raz drugi

By 3 lipca 2017No Comments

Ostatnia aktualizacja 3 lipca 2017 przez admin

DSC00295

 

19 i 20 czerwca w Krakowie odbył się finał drugiego Ogólnopolskiego Wielobojowego Turnieju Mistrzów Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej o tytuł „Super Seniora 2017”. Rozgrywki były okazją, by uczcić 60-lecie TKKF, a tytuł Super Seniora 2017 roku zdobył Władysław Kućmierczyk.


W dwudniowych rozgrywkach wzięło udział 10 zawodników urodzonych w 1957 roku i starszych. Seniorzy rywalizowali ze sobą w tenisie ziemnym, strzelaniu z karabinka pneumatycznego, kręglach, bilardzie, tenisie stołowym, badmintonie, rzucaniu do tarczy, rzucaniu piłką tenisową do kosza, jeździe rowerem (wolna jazda na 60 m) i biegu przełajowym na 300 m. Do punktacji generalnej uczestnikom dodawano również punkty za każdy rok ich życia powyżej 60 lat. Zwycięzcą wieloboju okazał się najstarszy z nich 79-letni Władysław Kućmierczyk, mieszkaniec gminy Zielonki. Drugie miejsce zajął Maciej Aleksandrowicz, a trzecie ex aequo Jan Ziółko i Ignacy Tokarz.
Rywalizacja odbywała się przy pięknej i słonecznej pogodzie – co czasem pomagało, a czasami bardzo utrudniało, ale wszyscy uczestnicy zadeklarowali swój występ w przyszłym roku – mówił Władysław Kućmierczyk, zwycięzca turnieju.
KB

Close Menu
 
17 czerwca 2024
Skip to content