Skip to main content
search
Aktualności

Władysław Kućmierczyk z Zielonek na podium 63. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

By 28 czerwca 2018No Comments

Ostatnia aktualizacja 28 czerwca 2018 przez admin

DSC08684pOd 13 do 16 czerwca w Ostrołęce odbywał się finał 63. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Władysław Kućmierczyk z Zielonek po przejściu etapu gminnego, powiatowego i wojewódzkiego zajął trzecie miejsce w kategorii recytacja dorośli, ex equo z Sylwią Achu z Poznania. Był jedynym reprezentantem z województwa małopolskiego. Wyniki: tutaj.

Jury w składzie: Eliza Borowska, prof. dr hab. Krzysztof Mrowcewicz, dr hab. Bożena Suchocka, Grzegorz Szlanga pod przewodnictwem prof. Lecha Śliwonika wysłuchało 48 wykonawców w turnieju recytatorskim i 7 w kategorii wywiedzione ze słowa. Lepsi od pana Władysława okazali się jedynie Marcin Gargas z Teatru Słowa Proscenium w Szczecinie i Kamil Michaluk ze Słupska.
Pan Władysław przedstawił „Ewę” Juliana Tuwima oraz monolog „Jak baby wojowały” Michała Raka. Drugi z utworów został wykonany w gwarze krakowskiej. Przypomnijmy, iż w tym roku w etapie gminnym konkursu recytatorskiego w Zielonkach pierwszy raz wystartowali dorośli, było ich sześciu. Pan Władysław jako senior (osiągnął już bowiem 80-tkę), jest nadal czynnym sportowcem, prowadzi też szkolną ligę tenisa stołowego na terenie gminy, ale nie poprzestaje na tym. Przez wiele lat występował w kabarecie, mówi o sobie, że jest teatralnym samoukiem, uczy się słuchając. – Każdy dzień jest wykładem. Występy kabaretowe to też jest szkoła, musisz pomyśleć co mówić, żeby bawić ludzi – mówi Władysław Kućmierczyk.
To dla nas wielka radość spotkania z ludźmi urzeczonymi magią słowa, które nas wciąż porusza, prowadzi, wspomaga. Jury zachęca instruktorów i wykonawców do śmielszych poszukiwań repertuarowych szczególnie w obszarze literatury najnowszej.– doradzają organizatorzy.  
Finał zorganizowały Towarzystwo Kultury Teatralnej, Ostrołęckie Centrum Kultury oraz Kurpiowskie Towarzystwo Kultury Teatralnej.
Red. IO

dyplom p. Kucmierczyk

Close Menu
 
27 maja 2024
Skip to content