Skip to main content
search
Aktualności

Władysław Kućmierczyk z Zielonek na podium 63. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

By 28 czerwca 2018No Comments
Print Friendly, PDF & Email

Ostatnia aktualizacja 28 czerwca 2018 przez admin

DSC08684pOd 13 do 16 czerwca w Ostrołęce odbywał się finał 63. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Władysław Kućmierczyk z Zielonek po przejściu etapu gminnego, powiatowego i wojewódzkiego zajął trzecie miejsce w kategorii recytacja dorośli, ex equo z Sylwią Achu z Poznania. Był jedynym reprezentantem z województwa małopolskiego. Wyniki: tutaj.

Jury w składzie: Eliza Borowska, prof. dr hab. Krzysztof Mrowcewicz, dr hab. Bożena Suchocka, Grzegorz Szlanga pod przewodnictwem prof. Lecha Śliwonika wysłuchało 48 wykonawców w turnieju recytatorskim i 7 w kategorii wywiedzione ze słowa. Lepsi od pana Władysława okazali się jedynie Marcin Gargas z Teatru Słowa Proscenium w Szczecinie i Kamil Michaluk ze Słupska.
Pan Władysław przedstawił „Ewę” Juliana Tuwima oraz monolog „Jak baby wojowały” Michała Raka. Drugi z utworów został wykonany w gwarze krakowskiej. Przypomnijmy, iż w tym roku w etapie gminnym konkursu recytatorskiego w Zielonkach pierwszy raz wystartowali dorośli, było ich sześciu. Pan Władysław jako senior (osiągnął już bowiem 80-tkę), jest nadal czynnym sportowcem, prowadzi też szkolną ligę tenisa stołowego na terenie gminy, ale nie poprzestaje na tym. Przez wiele lat występował w kabarecie, mówi o sobie, że jest teatralnym samoukiem, uczy się słuchając. – Każdy dzień jest wykładem. Występy kabaretowe to też jest szkoła, musisz pomyśleć co mówić, żeby bawić ludzi – mówi Władysław Kućmierczyk.
To dla nas wielka radość spotkania z ludźmi urzeczonymi magią słowa, które nas wciąż porusza, prowadzi, wspomaga. Jury zachęca instruktorów i wykonawców do śmielszych poszukiwań repertuarowych szczególnie w obszarze literatury najnowszej.– doradzają organizatorzy.  
Finał zorganizowały Towarzystwo Kultury Teatralnej, Ostrołęckie Centrum Kultury oraz Kurpiowskie Towarzystwo Kultury Teatralnej.
Red. IO

dyplom p. Kucmierczyk

Close Menu
 
6 grudnia 2023
Skip to content