Skip to main content
search
Aktualności

Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego w szkole marzeń

By 1 września 2021No Comments

Ostatnia aktualizacja 1 września 2021 przez admin

12 Małopolska Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego 2021/2022 odbyła się 1 września 2021 r. w nowym budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Przybysławicach w gminie Zielonki. Gospodarzami uroczystości byli Wojewoda Małopolski, Małopolska Kurator Oświaty i Wójt Gminy Zielonki.
Budowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Przybysławicach trwała nieco ponad 2 lata, kosztowała ponad 40 mln zł, z czego większość kosztów pokryła Gmina Zielonki ze swojego budżetu, a ok. 12 proc. (5 mln 120 tys. zł) pochodziło z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. 1 września w tym nowoczesnym budynku szkolno-przedszkolnym z m.in. basenem i halą sportową ze ścianką wspinaczkową rok szkolny rozpoczęło 350 uczniów, 100 przedszkolaków oraz 67 pracowników szkoły i przedszkola, a wraz z nimi całe województwo, bowiem w nowej szkole w gminie Zielonki odbyła się wojewódzka inauguracja roku szkolnego. Zapraszamy również na film.

 O godz. 12:00 w uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego dla klas IV-VIII uczniom, nauczycielom i rodzicom towarzyszyło grono znamienitych gości: m.in.: Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita i Małopolska Kurator Oświaty Barbara Nowak oraz: poseł Elżbieta Duda, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Łukasz Smółka, Starosta Powiatu Krakowskiego Wojciech Pałka, Przewodniczący Rady Powiatu Krakowskiego Piotr Goraj, a także radni powiatu krakowskiego: Wojciech Bosak, Wojciech Karwat i Jarosław Raźny; burmistrzowie i wójtowie gmin powiatu krakowskiego: m.in. Krzysztof Wójtowicz ze Skały i Marek Jamborski z Kocmyrzowa-Luborzycy; nie zabrakło licznie zgromadzonych radnych gminy Zielonki dwóch ostatnich kadencji. Jako, że patronem szkoły jest himalaista Jerzy Kukuczka, wśród gości znalazła się i Cecylia Kukuczka – żona i Członek Zarządu Izby Pamięci Jerzego Kukuczki. Wójt Gminy Zielonki Bogusław Król nie mógł osobiście uczestniczyć w uroczystości ze względu na stan zdrowia – tego dnia w godzinach porannych został zabrany karetką do szpitala.

Zastępca Wójta Gminy Zielonki Arnold Kuźniarski przybliżył zebranym inwestycje oświatowe gminy Zielonki, na które w ostatnich kilku latach gmina wydała ponad 70 mln zł ze swojego budżetu; podziękował też inicjatorce powstania szkoły w Przybysławicach Helenie Wiśniewskiej – radnej gminy poprzedniej kadencji. Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Przybysławicach Regina Styn wspominała, w jakich warunkach pracowała niegdyś korzkiewska szkoła. Przewodniczący Rady Gminy Zielonki Mirosław Golanko podkreślił zaangażowanie radnych gminy Zielonki obu kadencji w starania o jakość bazy oświatowej na terenie całej gminie Zielonki. Goście – w tym wojewoda, marszałek i starosta – gratulowali samorządowi gminy i wójtowi Bogusławowi Królowi inwestycji oświatowej nazywanej szkołą marzeń. Były też podziękowania od przedstawicieli rodziców i uczniów.
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Przybysławicach poświęcił ks. Paweł Łukaszka – proboszcz korzkiewskiej parafii. Po symbolicznym przecięciu wstęgi uczniowie udali się do swoich klas z wychowawcami, a zaproszeni goście mogli zwiedzić placówkę – jak podkreślali – jedną z najnowocześniejszych w Małopolsce.

2315 5
 
 6
 7
 8
 9
 10
 1114
 
 13
 
16
1szkola
2szkola
3szkola
4szkola
5szkola
6szkola
Na zdjęciach uczestnicy inauguracji roku szkolnego 2021/2022 w Przybysławicach.
Close Menu
 
23 lipca 2024
Skip to content