Skip to main content
search
Aktualności

Wojna, inflacja, drogi prąd, gaz, węgiel i inne plagi – małopolscy samorządowcy wobec koszmaru kryzysów

By 27 maja 2022No Comments
Print Friendly, PDF & Email

Ostatnia aktualizacja 27 maja 2022 przez MKF

Samorządy stawiają czoła skutkom wojny, pandemii, inflacji, nawałnicy zmian prawa, koszmarowi rekordowo drogich paliw i energii, a także ociepleniu klimatu i groźnej centralizacji. Małopolska stała się miejscem schronienia dla setek tysięcy uchodźców i jednocześnie zapleczem wojny toczonej przez Ukraińców z zagrażającą całej Europie putinowską Rosją. W całej historii polskiej samorządności nie było tak ciężko, jak dziś; nigdy nie doszło do tak katastrofalnej kumulacji przeróżnych, w większości bardzo ciężkich, kryzysów – mówią zgodnie liderzy małopolskich gmin i powiatów w dziennikpolski24.pl.

Do udziału w debacie samorządowców, prowadzonej przez red. Zbigniewa Bartusia  zaproszono również m.in. Wójta Gminy Zielonki Bogusława Króla. Zapraszamy do obejrzenia debaty on-line lub jej przeczytania, dostępna jest w Dzienniku Polskim oraz Gazecie Krakowskiej pod linkiem: zapis Debaty Samorządowej.

Debatę przeprowadzono w rocznicę pierwszych w pełni demokratycznych wyborów w powojennej Polsce, które odbyły się 27 maja 1990 r.

Close Menu
 
28 września 2023
Skip to content