Skip to main content
search
Aktualności

Wojna, inflacja, drogi prąd, gaz, węgiel i inne plagi – małopolscy samorządowcy wobec koszmaru kryzysów

By 27 maja 2022No Comments

Ostatnia aktualizacja 27 maja 2022 przez MKF

Samorządy stawiają czoła skutkom wojny, pandemii, inflacji, nawałnicy zmian prawa, koszmarowi rekordowo drogich paliw i energii, a także ociepleniu klimatu i groźnej centralizacji. Małopolska stała się miejscem schronienia dla setek tysięcy uchodźców i jednocześnie zapleczem wojny toczonej przez Ukraińców z zagrażającą całej Europie putinowską Rosją. W całej historii polskiej samorządności nie było tak ciężko, jak dziś; nigdy nie doszło do tak katastrofalnej kumulacji przeróżnych, w większości bardzo ciężkich, kryzysów – mówią zgodnie liderzy małopolskich gmin i powiatów w dziennikpolski24.pl.

Do udziału w debacie samorządowców, prowadzonej przez red. Zbigniewa Bartusia  zaproszono również m.in. Wójta Gminy Zielonki Bogusława Króla. Zapraszamy do obejrzenia debaty on-line lub jej przeczytania, dostępna jest w Dzienniku Polskim oraz Gazecie Krakowskiej pod linkiem: zapis Debaty Samorządowej.

Debatę przeprowadzono w rocznicę pierwszych w pełni demokratycznych wyborów w powojennej Polsce, które odbyły się 27 maja 1990 r.

Close Menu
 
21 lipca 2024
Skip to content