Skip to main content
search
Aktualności

Bogusław Król wśród najlepszych włodarzy gmin wiejskich

By 27 czerwca 202330 czerwca, 2023No Comments

Ostatnia aktualizacja 30 czerwca 2023 przez Marek Skiba

Na początku czerwca w Gdyni miał miejsce kongres Perły Samorządu 2023. Jest to doroczna gala organizowana przez Dziennik Gazetę Prawną. Podczas niej prezentowane są wyniki ogólnopolskiego rankingu. Nagrody przyznawane są gminom i ich włodarzom w czterech kategoriach: gminy wiejskie, gminy miejsko-wiejskie, miasta do 100 tys. i miasta powyżej 100 tys.

Sam ranking powstał na podstawie ankiet wypełnianych przez urzędy na przełomie marca i kwietnia. Zdecydowanie największą część pytań stanowiły pytania zamknięte i to na ich podstawie opracowana została pierwsza wersja rankingu. Następnie kapituła przyznała punkty za pytania otwarte. Suma punktów z pierwszej i drugiej części pozwoliła na utworzenie ostatecznej klasyfikacji.

Podczas tegorocznej edycji wójt gminy Zielonki – Bogusław Król zajął 10. miejsce w rankingu włodarzy gmin wiejskich. Oceniane były m.in. takie aspekty jak reprezentacja gminy i jej mieszkańców czy zarządzanie urzędem i prowadzenie polityki gminy. Na wynik w szczególności wpłynęło to, w jaki sposób kierowana jest gmina, ponieważ jej funkcjonowanie przekłada się bezpośrednio na ocenę samego włodarza.

 

Źródło zdjęcia: Ireneusz Rek, bluephoto.pl

Close Menu
 
14 lipca 2024
Skip to content