Skip to main content
search
Aktualności

„Wolanie” świętowali Dzień Kobiet

By 22 marca 2019No Comments

Ostatnia aktualizacja 22 marca 2019 przez admin

wolaŚwięto kobiet dało doskonały asumpt do spotkania inaugurującego działalność pierwszego KGW, powstałego na nowych zasadach w gminie Zielonki, w Woli Zachariaszowskiej. “Wolanie” to grupa cudnych dziewczyn i przystojnych, wspierających je mężczyzn. „Wolanie” przygotowali krótki program artystyczny – każdy z czterdziestoosobowej grupy zaprezentował swój najlepszy specjał, aby się nim pochwalić. Występ młodzieży – dzieci “Wolan” – też był popisowy.

Powstanie koła docenili goście, pojawili się na spotkaniu jak królowie z darami z okazji Dnia Kobiet, dokładnie to był jeden Król Bogusław – wójt gminy Zielonki, przybył również Mirosław Golanko – przewodniczący Rady Gminy Zielonki. Naszą uroczystość zaszczycili też: Adam Ślusarczyk – dyrektor Małopolskiego Oddziału Regionalnego ARiMR, Wojciech Pałka – starosta powiatu krakowskiego i Łukasz Smółka – wicemarszałek województwa małopolskiego, który dla pań z Koła przywiózł chusty regionalne, a dla panów koszulki pamiątkowe “Jestem z Małopolski, wychodzę na pole”; obecna była również Marta Żylska – radna gminy Zielonki i sołtys sąsiedniej Garliczki. W roli gospodarzy, a jednocześnie członków KGW, wcielili się przewodnicząca koła Magdalena Synowiec i Piotr Calik – radny gminy Zielonki oraz radny powiatu krakowskiego, opiekun, promotor i mentor koła Jarosław Raźny.
W „Wolanach” działają przedstawiciele rady sołeckiej, OSP, Orkiestry “Wola” i szereg osób, które wspiera działania sołectwa, a tutaj znalazło nową formułę do wyrażania swojej aktywności. Nowe koło, mające szereg pomysłów, myśli o integracji z podobnymi stowarzyszeniami z sąsiednich gmin. Oprócz szerokich planów ważne jest, aby dobrze czuć się w swoim gronie, dowodem na to była atmosfera na spotkaniu – królował dobry humor, a życzenia, które złożyli goście naszym paniom, pełne były swobody, luzu i życzliwości. Wspaniali członkowie naszej orkiestry OSP “Wola” – Piotr i Wojciech – udowodnili, że takie instrumenty jak trąbka i akordeon są niezastąpione przy wspólnym śpiewie. Nasze panie nie kryły zadowolenia z upominków, które przygotowali panowie z koła. “Wolanie” pokazali, że w małych miejscowościach może dziać się dużo, a aplikacja sołectwa na gospodarza najbliższych dożynek gminnych nie jest na wyrost.
Artur Kwiecień, sołtys Woli Zachariaszowskiej

wola2

wola3

wola4

wola5

wola6

wola7

wola8

wola9

wola10wola11

wola12

wola13

wola14

wola15

Close Menu
 
18 czerwca 2024
Skip to content