Skip to main content
search
Aktualności

WOŚP w gminie Zielonki

By 17 stycznia 2019No Comments

Ostatnia aktualizacja 17 stycznia 2019 przez admin

wosp6

 

13 stycznia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała w tym roku dla dzieci, a zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Jak co roku ogólnopolską akcję wsparli wolontariusze ze szkół z gminy Zielonki  – z Korzkwi i Zielonek. Wspólnie udało się zebrać 50 681, 59 zł.

W tym roku znów padł rekord w Korzkwi. Podczas licytacji w szkole i w czasie finału, czyli niedzielnej kwesty zebrano łącznie 45 432,96 zł. W tym roku w kweście wzięła udział rekordowa liczba wolontariuszy – było ich 82. Do uczniów z Klubu Wolontariatu dołączyli harcerze. Najmłodszy wolontariusz miał 6 lat i z wielkim zaangażowaniem, jak i inni korzkiewscy wolontariusze, zbierał do puszek datki. Młodzież kwestowała w wielu miejscach nie tylko w gminie Zielonki ale też na lotnisku w Balicach, pod Galerią Krakowską, na krakowskim Rynku Głównym i Plantach.
Mimo brzydkiej pogody i zamkniętych sklepów zebraliśmy mnóstwo pieniędzy. To dzięki wielkim sercom ludzi i wolontariuszy. Wcześniej w szkole zorganizowaliśmy wielką licytację. Wszystkie przedmioty wystawione na licytację, a było ich mnóstwo i były bardzo oryginalne, zostały przekazane przez rodziców i przyjaciół szkoły, którzy bardzo się zaangażowali w tę akcję. Wylicytowaliśmy 2003,60 zł. Tak więc Korzkiew jest wielka, po raz kolejny wolontariusze pokazali, że są wspaniali! – mówi Małgorzata Kruczek, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej w Korzkwi.
Na terenie Szkoły Podstawowej w Zielonkach przez trzy dni była prowadzona zbiórka pieniędzy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kilkudziesięciu uczniów ze Szkolnego Klubu Wolontariatu kwestowało podczas długich przerw oraz na zebraniach z rodzicami i 13 stycznia.
Wolontariusze spotykali się z sympatyczną reakcją ludzi. Podczas kwesty na terenie szkoły, która trwała od 8.01 do 10.01 zebraliśmy 5248 zł,63 zł i 1 euro – mówiła Alicja Boczar, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej w Zielonkach.
KB

wosp3

wosp4

wosp5

 

 

Close Menu
 
25 maja 2024
Skip to content