Skip to main content
search
Aktualności

Wręczenie srebrnych medali „Za zasługi dla obronności kraju”

By 10 maja 2019No Comments

Ostatnia aktualizacja 10 maja 2019 przez admin

DSC071339 maja w Centrum Integracji Społecznej miała miejsce, po raz pierwszy w gminie Zielonki, uroczystość wręczenia srebrnych medali „Za zasługi dla obronności kraju” rodzicom, których troje lub czworo dzieci pełniło lub pełni nienagannie służbę wojskową.

Wyróżnieni zostali: Stanisław Skwara, Zofia i Mirosław Gołębiewscy, Irena i Tadeusz Wolińscy, Władysława i Stanisław Zabiegajowie, Zdzisława i Marian Kluczewscy, Agata i Tadeusz Kuśmierczykowie oraz Anna Kwiecień. Tym, którzy przybyli w imieniu Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka medale wręczył Wojskowy Komendant Uzupełnień w Krakowie ppłk. Andrzej Szymański, odznaczonym w imieniu samorządu gminy Zielonki gratulował wójt Bogusław Król. W uroczystości wzięła udział również kierownik USC w Zielonkach Marta Kazior i sołtys Zielonek Władysław Orzechowski.

Wyróżnionych zamieszkałych w gminie Zielonki: z Owczar, Zielonek, Trojanowic, Przybysławic i Zielonek zaproszono do Centrum Integracji Społecznej. Odznaczenie przyznano za wychowanie dzieci na wzorowych i ofiarnych żołnierzy, którzy wypełnili obowiązek wobec kraju. Służyli w różnorodnych formacjach wojskowych, przykładowo państwo Wolińscy z Zielonek opowiedzieli o synu Tomaszu, którzy służył w marynarce w Ustce, Krzysztofie – w lotnictwie w Dęblinie i Lesławie – w jednostce wojskowej w Grudziądzu, córka Monika również odbyła przeszkolenie wojskowe. Medal nadano również małżonce pana Stanisława Skwary, pani Marii, która zmarła w listopadzie 2018 r.

Uroczystości towarzyszyły rozmowy przy kawie i ciastku. – Cieszę się, że Wojsko Polskie pamięta o rodzicach – powiedział wójt Bogusław Król dziękując Wojskowej Komendzie Uzupełnień za inicjatywę.

IO

Więcej zdjęć: tutaj

DSC07066
DSC07081
DSC07088
DSC07090
DSC07095
DSC07112
DSC07106
DSC07133
Close Menu
 
21 lipca 2024
Skip to content