Skip to main content
search
Aktualności

Wspólne batowickie kolędowanie

By 29 stycznia 2018No Comments

Ostatnia aktualizacja 29 stycznia 2018 przez admin

DSC 0012mosW sobotnie popołudnie 27 stycznia mieszkańcy Batowic spotkali się na kolędowaniu organizowanym przez sołtys wsi Batowice Elżbietę Gołąb oraz Koło Gospodyń Wiejskich. Wszyscy zebrani wesoło śpiewali kolędy do akompaniamentu Grzegorza Kwinty.

Wszystkich zebranych przywitały sołtys Batowic Elżbieta Gołąb oraz przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Batowicach Danuta Zbroja. Obie panie złożyły przybyłym życzenia noworoczne.  
Rozdano śpiewniki, w których znalazło się około 50 kolęd oraz pastorałek. Wiele z nich miało dużo więcej zwrotek niż zazwyczaj śpiewamy. – Moglibyśmy śpiewać do rana! – mówił Grzegorz Kwinta, który z wielką pasją opowiadał o wyjątkowej kolędzie „Bóg się rodzi”, skomponowanej w dostojnym rytmie poloneza, któremu towarzyszy również wzniosły tekst. Wspólne kolędowanie rozpoczęto właśnie od utworu „Bóg się rodzi”, do którego Grzegorz Kwinta akompaniował na pianinie.
Potem z uśmiechami na twarzach wszyscy wykonali m.in. „Wśród nocnej ciszy”, „Anioł pasterzom mówił”, „W żłobie leży”, „Do szopy hej pasterze”. Dodatkowo pan Grzegorz do kilku kolęd zamiast na pianinie zagrał na skrzypcach – były to utwory „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Lulajże Jezuniu” czy „Jezus malusieńki”.
Dodatkowo zebrani mogli dowiedzieć się, czym różni się kolęda od pastorałki oraz jak śpiewać kolędy – szybciej czy wolniej. Co ciekawe, ogłoszono mały konkurs – każdy ze stołów wykonał jedną z kolęd – pierwszy zaśpiewał „A wczoraj z wieczora”, drugi „Cicha noc”, a trzeci „Gdy śliczna panna”. Jednak najmłodsi uczestnicy chcieli zaśpiewać mało znaną pastorałkę „Kaczka pstra”. Tak się spodobała, że po chwili wszyscy uczyli się tego utworu.
Podczas wieczoru obecni byli także wójt gminy Zielonki Bogusław Król oraz Monika Karlińska-Nawara, prezes Fundacji im. Marszałka Marka Nawary. Rozmawiali z mieszkańcami Batowic oraz wspólnie kolędowali.
To było popołudnie pełne wesołego kolędowania, przyjacielskich rozmów oraz wielu uśmiechów. Oby jak najwięcej takich spotkań pełnych ciepła i radości.
Katarzyna Kućmierczyk

Więcej zdjęć: tutaj

DSC 0015
DSC 0026
DSC 0040
DSC 0056
DSC 0059
DSC 0066
DSC 0073
DSC 0011
Close Menu
 
23 lipca 2024
Skip to content