Skip to main content
search
Relacje

Wspólnie przy wielkanocnym stole

By 17 kwietnia 2014No Comments

Ostatnia aktualizacja 17 kwietnia 2014 przez admin

wielkanoc

15 kwietnia Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej wraz z Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji oraz Biblioteką Publiczną w Zielonkach zaprosił osoby starsze na wielkanocne spotkanie w CIS w Zielonkach. Była to okazja, by podzielić się jajeczkiem i złożyć sobie wzajemnie życzenia. Przy świątecznym stole, w miłej atmosferze, słuchano koncertu młodych muzyków ze szkoły muzycznej w Krakowie, poezji czytanej przez Zofię Daszkiewicz oraz występów Władysława Kućmierczyka i pań: Zofii Chacuś i Józefy Nowakowskiej.

Chcielibyśmy Państwa jak najlepiej ugościć – powitała zebranych Grażyna Hołda, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej i dodała – Mam nadzieję, że taka uroczystość wpisze się w kalendarz imprez w gminie. Świąteczne życzenia złożyli zaproszeni goście – wójt gminy Zielonki Bogusław Król oraz przewodniczący rady gminy Ryszard Krawczyk. Ksiądz proboszcz Jan Przybocki z parafiii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy odmówił z uczestnikami spotkania wspólną modlitwę, poświęcił pokarmy i życzył: – Radości, byśmy się jak najczęściej do siebie wzajemnie uśmiechali, widzieli w drugim człowieku dobro. Nasze życie składa się z małych drobnych rzeczy, wielkie rzeczy dzieją się rzadko. Te małe drobne uśmiechy, to podanie ręki, zapytanie, jak się czujesz, jak mogę ci pomóc, są niekiedy ważniejsze niż wielkie traktaty pokojowe, międzynarodowe.
Dla zebranej publiczności zagrali młodzi artyści ze szkoły muzycznej w Krakowie. Wśród zaproszonych gości znaleźli sie społecznicy, osoby zaangażowane w życie gminy m.in. Lidia Maria Jedlińska, prezes Stowarzyszenia Koła Integracji Bibic; druh Władysław Zawiślak; artystka, malarka Halina Banaś oraz regionalista Henryk Banaś. Zofia Daszkiewicz, poetka z Węgrzc, recytowała swoje utwory z dwóch tomików “Zegar mojego życia” oraz “Przywoływanie minionego czasu”. Jeden z wierszy nawiązywał do przypadającej 27 kwietnia kanonizacji bł. Jana Pawła II. Władysław Kućmierczyk wspomniał m.in. spotkanie z kardynałem Karolem Wojtyłą, a swoje kabaretowe zdolności zaprezentował, podczas opowiadania o przygodach małego Pucheroczka z Zielonek rozbawiając publiczność do łez. Również panie Zofia Chacuś i Józefa Nowakowska wystąpiły na scenie, przybliżając zwyczaje i przygotowania do Świąt Wielkanocnych , z przymrużeniem oka.
Przy stołach trwały rozmowy i dyskusje, a część seniorów spędzajacych aktywnie czas, m.in w działającym przy CKPiR w Klubie 50+ , zachęcała do udziału na zajęciach.
Serdecznie dziękuję za pomoc naszym sponsorom. Pomogły nam firmy: “Pączek” z Bibic, ”Krakowiak” z Węgrzc ,”Eko-Spiżarnia” i Cafe&Restaurant Carmen z Zielonek – mówiła Grażyna Hołda z GOPS w Zielonkach.
KB
Więcej zdjęć TU.

wielkanoc1

wielkanoc2

wielkanoc3

 

Close Menu
 
18 czerwca 2024
Skip to content