Skip to main content
search
Aktualności

Wspomnienie lata w „Starej Kuźni” w Węgrzcach

By 29 października 2018No Comments
Print Friendly, PDF & Email

Ostatnia aktualizacja 29 października 2018 przez admin

stany1

28 października 2018 r. odbyło się uroczyste otwarcie „Starej Kuźni” po remoncie. Goście mogli zobaczyć odmalowaną salę, z nową podłogą, ścianą z luster i oświetleniem ledowym. Była to też okazja do podsumowania trwającego od wakacji projektu “Węgrzce na sportowo” i bliższego poznania USA.

Gości witała sołtys Węgrzc Magdalena Listoś. W pierwszej części spotkania Joanna Myrta podsumowała realizację projektu ” Węgrzce na sportowo”, na który dofinansowanie pozyskało Małopolskie Stowarzyszenie Rozwoju i Edukacji Szerokie Horyzonty. Przedsięwzięcie zostało dofinansowane ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce we współpracy z Stowarzyszeniem Korona Północnego Krakowa. O działaniach opowiadali koordynatorzy odbywających się w ramach projektu wydarzeń, czyli biegów, wycieczek rowerowych oraz turnieju piłki plażowej.
W drugiej części wieczoru Elżbieta i Paweł Wójcikowie zaprezentowali slajdy i snuli opowieść o podróży do USA. Przejechali w trakcie rodzinnych wakacji po Stanach 5 tys. km, zwiedzili cztery wielkie miasta i pięć parków narodowych. Obecni mogli dowiedzieć się ciekawych rzeczy o przyrodzie amerykańskich parków, zobaczyć najciekawsze miejsca amerykańskich metropolii np. Los Angeles, San Francisco oraz bezkresne drogi  wśród niezamieszkałych terenów USA, a także poznać codzienne życie Amerykanów. To było bardzo fascynujące spotkanie. Dziękujemy bardzo Państwu Wójcikom za przygotowanie pięknej prezentacji i ciekawej opowieści o wyprawie do USA.
Na “Pożegnanie lata”  przybył radny gminy Zielonki Mirosław Golanko oraz wiceprezes Stowarzyszenia Korona Północnego Krakowa Barbara Kawa wraz z gośćmi z Estonii.
Mamy nadzieję, że mieszkańcy Węgrzc będą chcieli dzielić się swoimi przeżyciami z podróży do ciekawych miejsc i tego typu spotkania staną się cykliczne.
tekst i zdjęcia: Joanna Pasek

stany2

IMGP1521

IMGP1522

IMGP1523

Close Menu
 
5 grudnia 2023
Skip to content