Skip to main content
search
Aktualności

Wspomnienie lata w „Starej Kuźni” w Węgrzcach

By 29 października 2018No Comments

Ostatnia aktualizacja 29 października 2018 przez admin

stany1

28 października 2018 r. odbyło się uroczyste otwarcie „Starej Kuźni” po remoncie. Goście mogli zobaczyć odmalowaną salę, z nową podłogą, ścianą z luster i oświetleniem ledowym. Była to też okazja do podsumowania trwającego od wakacji projektu “Węgrzce na sportowo” i bliższego poznania USA.

Gości witała sołtys Węgrzc Magdalena Listoś. W pierwszej części spotkania Joanna Myrta podsumowała realizację projektu ” Węgrzce na sportowo”, na który dofinansowanie pozyskało Małopolskie Stowarzyszenie Rozwoju i Edukacji Szerokie Horyzonty. Przedsięwzięcie zostało dofinansowane ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce we współpracy z Stowarzyszeniem Korona Północnego Krakowa. O działaniach opowiadali koordynatorzy odbywających się w ramach projektu wydarzeń, czyli biegów, wycieczek rowerowych oraz turnieju piłki plażowej.
W drugiej części wieczoru Elżbieta i Paweł Wójcikowie zaprezentowali slajdy i snuli opowieść o podróży do USA. Przejechali w trakcie rodzinnych wakacji po Stanach 5 tys. km, zwiedzili cztery wielkie miasta i pięć parków narodowych. Obecni mogli dowiedzieć się ciekawych rzeczy o przyrodzie amerykańskich parków, zobaczyć najciekawsze miejsca amerykańskich metropolii np. Los Angeles, San Francisco oraz bezkresne drogi  wśród niezamieszkałych terenów USA, a także poznać codzienne życie Amerykanów. To było bardzo fascynujące spotkanie. Dziękujemy bardzo Państwu Wójcikom za przygotowanie pięknej prezentacji i ciekawej opowieści o wyprawie do USA.
Na “Pożegnanie lata”  przybył radny gminy Zielonki Mirosław Golanko oraz wiceprezes Stowarzyszenia Korona Północnego Krakowa Barbara Kawa wraz z gośćmi z Estonii.
Mamy nadzieję, że mieszkańcy Węgrzc będą chcieli dzielić się swoimi przeżyciami z podróży do ciekawych miejsc i tego typu spotkania staną się cykliczne.
tekst i zdjęcia: Joanna Pasek

stany2

IMGP1521

IMGP1522

IMGP1523

Close Menu
 
23 lipca 2024
Skip to content