Skip to main content
search
Aktualności

Wybory Chłopa Roku 2016 – Artur Nogieć, sołtys Garlicy Duchownej, na II miejscu

By 25 kwietnia 2016No Comments

Ostatnia aktualizacja 25 kwietnia 2016 przez admin

DSC 1W niedzielę, 24 kwietnia 2016 r. w Racławicach, u podnóża Kopca Kościuszki pod patronatem Krzysztofa Jurgiela – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Józefa Pilcha Wojewody Małopolskiego, Jacka Krupy – Marszałka Województwa Małopolskiego, Czesława Siekierskiego – Przewodniczącego Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Parlamencie Europejskim oraz prof. dr hab. inż. Włodzimierza Sadego – Rektor Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie odbyły się tradycyjne wybory Chłopa Roku 2016.

Celem spotkania było przede wszystkim upowszechnianie wiejskiej kultury, ukazanie życia wsi, jej tradycji i obrzędowości. Wybory Chłopa Roku oraz zlot Wojciechów i Bartoszów corocznie gromadzą na racławickich polach szeroką publiczność.
Kandydaci zwyczajowo wystąpili w strojach ludowych, charakterystycznych dla regionu, który reprezentowali. Zwycięzcą został kandydat, który w 6 konkurencjach wykazał się siłą, sprawnością i zaradnością, a także fachową wiedzą rolniczą oraz najlepiej potrafił zabawić publiczność śpiewem, tańcem i dowcipem.
W trakcie konkurencji oceniana była m.in. kompletność i zgodność z regionem, z którego pochodzi strój, umiejętność nazwania poszczególnych elementów stroju, zdolności komunikacyjne i aktorskie.
W tegorocznej edycji swoją wiedzę i umiejętności pracy zespołu w konkurencjach grupowych z dużym sukcesem zaprezentował Artur Nogieć – sołtys Garlicy Duchownej, mieszkaniec podkrakowskich Zielonek, który wraz z drużyną, przy wspaniałym aplauzie zebranych mieszkańców i przybyłej publiczności dzielnie walczył o każdy punkt. Poświęcenie i wiedza przełożyły się na wynik, ponieważ II miejsce to niewątpliwy sukces dla samego kandydata jak również powód do zadowolenia całej społeczności lokalnej, w której na co dzień działa i pracuje społecznie. Artur Nogieć wystąpił m.in. z Martą Żylską, Anną Sieńko, Magdaleną Krawczyk, Maciejem Rybińskim, Mariuszem Kruczkiem i Zespołem Folklorystycznym „Przyjaciele”. Do wyborów Chłopa Roku 2016, zgodnie z zatwierdzonym regulaminem, został zgłoszony przez Związek Zawodowy Centrum Narodowe Młodych Rolników.

(Tekst i zdjęcia M.Golanko)
 
DSC 3
DSC 4
DSC 5
Close Menu
 
25 lipca 2024
Skip to content