Skip to main content
search
Aktualności

Wydajemy zbiorniki do mikroretencji w ramach II edycji programu „Jestem eko! Łapię deszcz”

By 17 maja 2021No Comments

Ostatnia aktualizacja 17 maja 2021 przez admin

Zbiorniki1W piątek 14 maja 2021 r. rozpoczęliśmy przekazywanie mieszkańcom zbiorników do mikroretencji w ramach II edycji programu „Jestem eko! Łapię deszcz”. Zakwalifikowanych beneficjentów programu sukcesywnie informujemy o przyznaniu zbiornika i zapraszamy do jego odbioru. Kolejne zbiorniki będziemy wydawać w tym tygodniu. Zbiorniki mają pojemniość 360 litrów i wymiary 120 x 80 cm, miejsce odbioru to magazyny przy  ul. Kościuszki 6 w Bibicach.
W 2021 r. mieszkańcom przekazujemy nieodpłatnie mieszkańcom 306 zbiorników za 100 tys. zł. Nabór do II edycji programu  gmina Zielonki ogłosiła 13 kwietnia, w ciągu 9 dni od mieszkańców spłynęło 310 wniosków na użyczenie przez gminę zbiorników do mikroretencji. Wnioski przeszły  weryfikację, czy spełniają warunki wymagane regulaminem programu.

Złożone po 23 kwietnia wnioski znalazły się na liście rezerwowej. Jeśli któryś z wnioskodawców z listy podstawowej nie spełni warunków programu, wówczas pod uwagę będą brane wnioski z listy rezerwowej, w kolejności ich złożenia.
Rok wcześniej pilotaż programu „Jestem eko! Łapię deszcz” spotkał się z ogromnym zainteresowaniem  – gmina Zielonki użyczyła mieszkańcom nieodpłatnie 454 zbiorniki na deszczówkę za 150 tys. zł.

Zbiorniki2
Zbiorniki3
Zbiorniki4
Zbiorniki5
Zbiorniki6
Zbiorniki7
Zdjęcia przedstawiają wydawanie mieszkańcom z magazynu zbiorników na mikroretencję w ramach programu “Jestem eko! Łapię deszcz!”
Close Menu
 
18 czerwca 2024
Skip to content