Skip to main content
search
Drogi i Komunikacja

Wydłużenie trasy aglomeracyjnej linii MPK 297

By 11 lipca 2018No Comments
Print Friendly, PDF & Email

Ostatnia aktualizacja 11 lipca 2018 przez admin

przystanekOd 14 lipca 2018 r. nastąpi wydłużenie trasy linii 297, kursującej na trasie Kraków Krowodrza Górka – Bosutów. Wydłużenie zapewni możliwość dojazdu z dużego terenu gminy Zielonki do stacji PKP Batowice, umożliwiając korzystanie z kolei aglomeracyjnej, równocześnie komunikując miejscowość Dziekanowice.
Wydłużona trasa linii aglomeracyjnej nr 297 będzie przebiegać z Krowodrzy Górki do przystanku Bosutów Dziekanowice bez zmian, a następnie w Dziekanowicach ul. Szmaragdową, ul. Długą do przystanku Dziekanowice Kapliczka, gdzie linia zawróci i skieruje się po tej samej trasie do przystanku Bosutów Krakowska i dalej bez zmian do pętli w Bosutowie (Uwaga: zmiana nazwy na Boleń Pętla). Analogicznie w przeciwnym kierunku.

Na nowym odcinku trasy linia obsłuży wszystkie przystanki przy czym:
•    w kierunku Bosutowa linia obsłuży przystanki w kolejności: Krowodrza Górka – Bosutów Dziekanowice bez zmian, a następnie: Dziekanowice Batowice SKA, Dziekanowice Długa, Dziekanowice Kapliczka, Dziekanowice Batowice SKA, Bosutów Krakowska i dalej bez zmian,
•    w kierunku Krowodrzy Górki linia obsłuży przystanki w kolejności: Bosutów (Boleń Pętla)-Bosutów, Krakowska bez zmian, a następnie: Dziekanowice Batowice SKA, Dziekanowice Kapliczka, Dziekanowice Długa, Dziekanowice Batowice SKA, Bosutów Dziekanowice i dalej bez zmian.
Na nowej trasie linia 297 wykona 16 par kursów w dni powszednie, 11 w soboty oraz 10 w dni świąteczne w tym po trzy wjazdy kieszeniowe do przystanku Węgrzce Centrum tak jak przed zmianą. Kurs Bosutów Krakowska – Bosutów (Boleń Pętla) zostanie wydłużony do trasy Dziekanowice Batowice SKA – Boleń Pętla.
Poniżej linki do rozkładu jazdy oraz cenniki biletów kolei.

Przypomnijmy, że po terenie gminy Zielonki kursuje 16 aglomeracyjnych linii dziennych MPK i 2 linie nocne, na których funkcjonowanie w 2018 r. gmina Zielonki przeznaczyła 3 mln zł.

http://kmkrakow.pl/

https://malopolskiekoleje.pl/images/Oferty/10.2017/Bilet-zintegrowany-od-10.12.2017_.pdf

http://rozklad-pkp.pl/

https://portalpasazera.pl/

https://mka.malopolska.pl/jak-otrzymac-karte-mka

Close Menu
 
3 grudnia 2022
Skip to content