Skip to main content
search
Drogi i Komunikacja

Wydłużenie trasy aglomeracyjnej linii MPK 297

By 11 lipca 2018No Comments

Ostatnia aktualizacja 11 lipca 2018 przez admin

przystanekOd 14 lipca 2018 r. nastąpi wydłużenie trasy linii 297, kursującej na trasie Kraków Krowodrza Górka – Bosutów. Wydłużenie zapewni możliwość dojazdu z dużego terenu gminy Zielonki do stacji PKP Batowice, umożliwiając korzystanie z kolei aglomeracyjnej, równocześnie komunikując miejscowość Dziekanowice.
Wydłużona trasa linii aglomeracyjnej nr 297 będzie przebiegać z Krowodrzy Górki do przystanku Bosutów Dziekanowice bez zmian, a następnie w Dziekanowicach ul. Szmaragdową, ul. Długą do przystanku Dziekanowice Kapliczka, gdzie linia zawróci i skieruje się po tej samej trasie do przystanku Bosutów Krakowska i dalej bez zmian do pętli w Bosutowie (Uwaga: zmiana nazwy na Boleń Pętla). Analogicznie w przeciwnym kierunku.

Na nowym odcinku trasy linia obsłuży wszystkie przystanki przy czym:
•    w kierunku Bosutowa linia obsłuży przystanki w kolejności: Krowodrza Górka – Bosutów Dziekanowice bez zmian, a następnie: Dziekanowice Batowice SKA, Dziekanowice Długa, Dziekanowice Kapliczka, Dziekanowice Batowice SKA, Bosutów Krakowska i dalej bez zmian,
•    w kierunku Krowodrzy Górki linia obsłuży przystanki w kolejności: Bosutów (Boleń Pętla)-Bosutów, Krakowska bez zmian, a następnie: Dziekanowice Batowice SKA, Dziekanowice Kapliczka, Dziekanowice Długa, Dziekanowice Batowice SKA, Bosutów Dziekanowice i dalej bez zmian.
Na nowej trasie linia 297 wykona 16 par kursów w dni powszednie, 11 w soboty oraz 10 w dni świąteczne w tym po trzy wjazdy kieszeniowe do przystanku Węgrzce Centrum tak jak przed zmianą. Kurs Bosutów Krakowska – Bosutów (Boleń Pętla) zostanie wydłużony do trasy Dziekanowice Batowice SKA – Boleń Pętla.
Poniżej linki do rozkładu jazdy oraz cenniki biletów kolei.

Przypomnijmy, że po terenie gminy Zielonki kursuje 16 aglomeracyjnych linii dziennych MPK i 2 linie nocne, na których funkcjonowanie w 2018 r. gmina Zielonki przeznaczyła 3 mln zł.

http://kmkrakow.pl/

https://malopolskiekoleje.pl/images/Oferty/10.2017/Bilet-zintegrowany-od-10.12.2017_.pdf

http://rozklad-pkp.pl/

https://portalpasazera.pl/

https://mka.malopolska.pl/jak-otrzymac-karte-mka

Close Menu
 
19 kwietnia 2024
Skip to content