Skip to main content
search
Aktualności

Wymagają od siebie, również artystycznie

By 12 maja 2014No Comments

Ostatnia aktualizacja 12 maja 2014 przez admin

DSCN5235

 

Jan Paweł II, ogłoszony 27 kwietnia świętym, od dawna jest patronem wielu szkół w całym kraju. Postać Papieża-Polaka patronuje również Zespołowi Szkół w Zielonkach. Społeczność szkoły nie pozostała obojętna na historyczne wydarzenie, a cieszyć się z kanonizacji postanowiła nie sama. Do wspólnego konkursu plastycznego zaproszono szkoły podstawowe z Małopolski, którym również patronuje Jan Paweł II. Wpłynęło ponad 100 prac plastycznych z 27 szkół. Młodzi artyści mieli kierować się mottem: „Wymagajcie od siebie, choćby inni od was nie wymagali”.

W konkursie rywalizowali uczniowie szkół podstawowych, w dwóch kategoriach wiekowych. I tak w klasach I-III pierwsze miejsce zajęli: Jakub Habel z Gnojnika oraz Grzegorz Czoch z Rajbrotu, na drugim miejscu uplasowała się Ola Rak (Kacwin) i Grzegorz Kanownik (Rajbrot), a na trzecim: Julia Tomera (Gnojnik) i Pola Kaczmarska (Zielonki). W kategorii klas IV-VI Monika Krakowska z SP Gnojnik i Piotr Jakubas z Zielonek zajęli pierwsze miejsce; drugie: Justyna Sacha (Gnojnik) oraz Anna Tomasz (Kacwin), a na trzecim: Kamila Łudzik (Zielonki) i Katarzyna Fiut (Brzezna-Litacz). Wyróżnienia w obu kategoriach otrzymali: Dominika Strońska (Rajbrot), Monika Tadel (Błonie), Dawid Lorek (Brzezna – Litacz), Gabiela Hejmej (Brzezna – Litacz) oraz Kacper Palimąka i Paulina Piłat, oboje z Zielonek.
Spośród uczestniczących szkół do Zielonek na rozdanie nagród 8 maja przyjechały szkoły z Kacwina, Gnojnika, Rajbrotu. Nagrody wraz z dyrektor Zespołu Szkół w w Zielonkach Bożeną Nowak wręczył wójt gminy Bogusław Król.  W tej wzniosłej chwili towarzyszyli radni gminy Zielonki Anna Sieńko i Władysław Orzechowski, przewodnicząca radzie rodziców SP Zielonki Małgorzata Trela, dyrektor CKPiR Marek Płachta i Tomasz Gubała, pełnomocnik wójta ds. przeciwdziałania uzależnieniom.
Jak tutaj jesteśmy wszyscy nosimy imię Jana Pawła II, chcielibyśmy, żeby ten konkurs był zaczątkiem współpracy naszych szkół – mówiła witając wszystkich Bożena Nowak, dyrektor Zespołu Szkół.
Pieśnią o patronie rozpoczął spotkanie chór Mezzoforte pod kierunkiem Ewy Adamczyk. Następnie teatralna grupa pod opieką Agaty Wodki zaproponowała montaż słowno-muzyczny, o tym jaką ochronę przez złem daje kierowanie się w życiu autorytetem Jana Pawła II.  O gości spoza Zielonek zadbano nie tylko duchowo, podano ulubione ciastka świętego Jana Pawła II, pyszne kremówki. Wspomniany Tomasz Gubała, inicjator akcji „Bądźmy poszukiwaczami autorytetu”, przybliżył założenia kampanii, wśród których jest i to, by nauczyć młodzież odróżniać autorytet od idola.
Jurorzy mieli trudne zadanie, komisja w składzie: Ewa Adamczyk, Urszula Krówka, Lucyna Duda, Katarzyna Mihułka oraz siostra Łucja Sowińska oceniało pracę m.in. pod kątem samodzielności wykonania, oryginalności, stopnia trudności. Młodym uczestnikom nie zabrakło wyobraźni również jeśli chodzi o dobór techniki. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

IO

Więcej zdjęć: tutaj

DSCN5125
DSCN5186
DSCN5140
 
Close Menu
 
18 czerwca 2024
Skip to content