Skip to main content
search
Aktualności

Wymagają od siebie, również artystycznie

By 12 maja 2014No Comments
Print Friendly, PDF & Email

Ostatnia aktualizacja 12 maja 2014 przez admin

DSCN5235

 

Jan Paweł II, ogłoszony 27 kwietnia świętym, od dawna jest patronem wielu szkół w całym kraju. Postać Papieża-Polaka patronuje również Zespołowi Szkół w Zielonkach. Społeczność szkoły nie pozostała obojętna na historyczne wydarzenie, a cieszyć się z kanonizacji postanowiła nie sama. Do wspólnego konkursu plastycznego zaproszono szkoły podstawowe z Małopolski, którym również patronuje Jan Paweł II. Wpłynęło ponad 100 prac plastycznych z 27 szkół. Młodzi artyści mieli kierować się mottem: „Wymagajcie od siebie, choćby inni od was nie wymagali”.

W konkursie rywalizowali uczniowie szkół podstawowych, w dwóch kategoriach wiekowych. I tak w klasach I-III pierwsze miejsce zajęli: Jakub Habel z Gnojnika oraz Grzegorz Czoch z Rajbrotu, na drugim miejscu uplasowała się Ola Rak (Kacwin) i Grzegorz Kanownik (Rajbrot), a na trzecim: Julia Tomera (Gnojnik) i Pola Kaczmarska (Zielonki). W kategorii klas IV-VI Monika Krakowska z SP Gnojnik i Piotr Jakubas z Zielonek zajęli pierwsze miejsce; drugie: Justyna Sacha (Gnojnik) oraz Anna Tomasz (Kacwin), a na trzecim: Kamila Łudzik (Zielonki) i Katarzyna Fiut (Brzezna-Litacz). Wyróżnienia w obu kategoriach otrzymali: Dominika Strońska (Rajbrot), Monika Tadel (Błonie), Dawid Lorek (Brzezna – Litacz), Gabiela Hejmej (Brzezna – Litacz) oraz Kacper Palimąka i Paulina Piłat, oboje z Zielonek.
Spośród uczestniczących szkół do Zielonek na rozdanie nagród 8 maja przyjechały szkoły z Kacwina, Gnojnika, Rajbrotu. Nagrody wraz z dyrektor Zespołu Szkół w w Zielonkach Bożeną Nowak wręczył wójt gminy Bogusław Król.  W tej wzniosłej chwili towarzyszyli radni gminy Zielonki Anna Sieńko i Władysław Orzechowski, przewodnicząca radzie rodziców SP Zielonki Małgorzata Trela, dyrektor CKPiR Marek Płachta i Tomasz Gubała, pełnomocnik wójta ds. przeciwdziałania uzależnieniom.
Jak tutaj jesteśmy wszyscy nosimy imię Jana Pawła II, chcielibyśmy, żeby ten konkurs był zaczątkiem współpracy naszych szkół – mówiła witając wszystkich Bożena Nowak, dyrektor Zespołu Szkół.
Pieśnią o patronie rozpoczął spotkanie chór Mezzoforte pod kierunkiem Ewy Adamczyk. Następnie teatralna grupa pod opieką Agaty Wodki zaproponowała montaż słowno-muzyczny, o tym jaką ochronę przez złem daje kierowanie się w życiu autorytetem Jana Pawła II.  O gości spoza Zielonek zadbano nie tylko duchowo, podano ulubione ciastka świętego Jana Pawła II, pyszne kremówki. Wspomniany Tomasz Gubała, inicjator akcji „Bądźmy poszukiwaczami autorytetu”, przybliżył założenia kampanii, wśród których jest i to, by nauczyć młodzież odróżniać autorytet od idola.
Jurorzy mieli trudne zadanie, komisja w składzie: Ewa Adamczyk, Urszula Krówka, Lucyna Duda, Katarzyna Mihułka oraz siostra Łucja Sowińska oceniało pracę m.in. pod kątem samodzielności wykonania, oryginalności, stopnia trudności. Młodym uczestnikom nie zabrakło wyobraźni również jeśli chodzi o dobór techniki. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

IO

Więcej zdjęć: tutaj

DSCN5125
DSCN5186
DSCN5140
 
Close Menu
 
22 lutego 2024
Skip to content