Skip to main content
search
Relacje

Wymagająca trasa, satysfakcjonujący bieg

By 3 czerwca 2014No Comments

Ostatnia aktualizacja 3 czerwca 2014 przez admin

DSCN6644biegzmn

 

1 czerwca sygnał do startu usłyszeli biegacze – uczestnicy rodzinnego, ulicznego biegu w Zielonkach. Rozgrzewka poprowadzona przez brązową medalistkę mistrzostw Europy w biegu na 1500 m Katarzynę Broniatowską przygotowała wszystkich do startu i prawie 120 biegaczy wyruszyło na szlak. Nie zapomniano o dzieciach, zorganizowano biegi sztafetowe uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Pamiątkowy medal za udział pomoże długo pamiętać ten dzień.

Trasa 5-kilometrowej pętli, którą uczestnicy biegu na 10 km musieli pokonać dwukrotnie, wiodła m.in. przez ulice Widokową, Rzyczyska w Zielonkach; Jurajską, Pękowicką w Pękowicach; ks. Zięby, ks. Michalika w Zielonkach. Na trasie były zacienione i nasłonecznione miejsca, a nawierzchnia różnorodna. Jak się okazało, można  było przebiec w niecałe 19 minut. Wśród zawodników znaleźli się mieszkańcy naszej gminy, Krakowa, gmin okolicznych, ale również takich miast jak Kielce, Rzeszów czy Przemyśl. Dopingowały ich całe rodziny, a komentarzem sportowym imprezę opatrzyli Maciej Starowicz, dziennikarz sportowy TVP Kraków i radny gminy Zielonki oraz Tomasz Dudek, prezes LKS Zieleńczanka.
Bieg uliczny w Zielonkach, pierwszy tego rodzaju, zorganizował Zespół Szkół w Zielonkach wraz z partnerami: Manufakturą Sportu i Centrum Rodzinki pod patronatem wójta gminy Zielonki Bogusława Króla. Pomagali strażacy pod dowództwem Jana Palimąki i Adama Sandeckiego. Młodzi strażacy-ochotnicy oraz wolontariusze spośród uczniów szkoły okazali się niezastąpieni przy organizacji.
Sołtys Zielonek i radny gminy Władysław Orzechowski podkreśla, że jest to reaktywacja dawnych biegów w Zielonkach, i to ze wszech miar udana i godna kontynuacji. Organizatorzy już planują następną edycję. Trasa była wymagająca, wszyscy musieli się sprawdzić na trudnym podbiegu w Pękowicach, co wspominali na mecie. Ale sprawdzian własnych możliwości i rodzinny doping wynagrodziły wszystkie trudy.
Na dystansie 5 km wśród kobiet zwyciężyła Helena Stocka z Iwanowic (czas 00:27:20), na drugim miejscu uplasowała się Marta Wicherek z Zielonek (00:30:51), a na trzecim Marzena Gulba również z Zielonek (00:31:47). Wśród mężczyzn wygrał Michał Radwan z Makowa Podhalańskiego (5 km przebiegł w 00:18:28), na drugim miejscu był Marek Mizur z Dziewina (00:20:09), a na trzecim Michał Szymel z Łańcuta (00:20:10).
W biegu 10-kilometrowym na pierwszym miejscu wśród kobiet pierwsza była Agnieszka Cader z Zabierzowa (00:40:34), na drugim – Monika Nowak z Krakowa (00:50:58), na trzecim – Aleksandra Figiel z Krakowa (00:55:36). Wśród mężczyzn pierwszą lokatę uzyskał Grzegorz Opiał z Wiśniowej (00:38:10), na drugim miejscu był Łukasz Duliński (00:38:59) z Krakowa, a Damian Stawiarski z Krakowa (00:40:09) zajął trzecie miejsce. Wszystkie wyniki można na biegzielonki.pl.
W kategorii nordic walking pierwsze miejsce zajęły ex equo Anna Rymaszewska i Wioletta Barczyk z gminy Kocmyrzów-Luborzyca. Były jedynymi zawodniczkami w tej kategorii, razem weszły na metę. Obie panie były bardzo zadowolone z trasy, różnorodnej pod względem nawierzchni. – Kilka razy wymieniałyśmy końcówki do kijów – relacjonowały. Jako instruktorki ponadto na co dzień zajmują się propagowaniem stosunkowo nowej dyscypliny sportu i sposobu na aktywną rekreację.
Wśród uczniów szkoły podstawowej (klasy 0-1) w biegu ze startu wspólnego na 110 m pierwszy był Kacper Dudek, drugi – Andrzej Szeremeta,a trzecia – Julia Tężycka; w klasach II-III na 300 m – I m. zajęła Joanna Książek, II m. – Jagoda Wąs, III m. Justyna Drężewska. W biegach sztafetowych wśród uczniów szkół podstawowych triumfowała Korzkiew przed Zielonkami, a na trzecim miejscu Wola Zachariaszowska. Wśród gimnazjalistów zwyciężyła Korzkiew przed Zielonkami.
Piotr Lelito, gimnazjalista z Zielonek wziął udział w biegu głównym na 5 km, tym samym zachęcając swoich rówieśników do udziału w kolejnej edycji biegu.
Zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez sklepbiegacza.pl oraz wejściówki do krakowskiego Parku Wodnego. Auto Serwis Tomasz Menet fundował nagrody dla zdobywców czwartego miejsca. Wszyscy biegacze otrzymali na mecie pamiątkowe medale, a zwycięzcom podarowano monografię gminy Zielonki.
Na koniec mówiono sobie „do zobaczenia” na rajdzie rowerowym, który już za tydzień 8 czerwca.
IO

Więcej zdjęć: tutaj

DSCN6820biegzmn
DSCN6829biegzmn
DSCN6855biegzmn
DSCN6869biegzmn
DSCN6882biegzmn
DSCN6889biegzmn
DSCN6899biegzmn
DSCN6983
Close Menu
 
19 czerwca 2024
Skip to content