Skip to main content
search
Aktualności

Wyniki egzaminu gimnazjalnego – sukces!

By 20 czerwca 2016No Comments

Ostatnia aktualizacja 20 czerwca 2016 przez admin

DSC 0450Gimnazjalisci KorzkiewMGimnazjaliści ze szkół na terenie gminy Zielonki uzyskali wyniki z egzaminu gimnazjalnego powyżej średniej powiatowej i wojewódzkiej (z części humanistycznej, części matematyczno-przyrodniczej i języka obcego nowożytnego) – jak co roku. Ale w tym roku Gimnazjum w Korzkwi znalazło się wśród najlepszych szkół w województwie – bowiem korzkiewscy trzecioklasiści jako jedni z najlepszych napisali egzamin gimnazjalny z języka polskiego – uplasowali się na 6. miejscu w województwie małopolskim! Zapraszamy do zapoznania się z tabelą wyników opublikowanych 17 czerwca przez CKE.

 

To wielki sukces szkoły z terenu naszej gminy, przed nią znalazły się same renomowane, znane placówki oświatowe, takie jak katolickie gimnazja prowadzone przez zakony pijarów i salezjan, czy szkoły prywatne. Z publicznych placówek lepsi byli tylko uczniowie gimnazjum nr 16 w Krakowie (miejsce 5.), a ex equo z uczniami z Korzkwi, na pozycji 6., znaleźli się uczniowie z Gimnazjum nr 2 w Krakowie.
– W dwóch klasach III gimnazjum, liczących łącznie 51 osób, języka polskiego uczyło dwóch nauczycieli: Regina Adamska i Marek Czarnecki – mówi dyrektor Zespołu Szkół w Korzkwi Regina Styn. – Przepis na sukces jest wieloskładnikowy. Wspaniali wychowawcy obu klas, prowadzący uczniów już od IV klasy szkoły podstawowej: Renata Madej i Regina Adamska; bardzo współpracujący rodzice, wspomagający pracę szkoły, swój wkład miały też świetne nauczycielki nauczania wczesnoszkolnego – Ewa Staniszewska i Beata Kwiecień. Ważne jest to, że dużo uczniów z tych klas chciało się uczyć i pociągało za sobą resztę. I podkreślę, że uczniowie obu klas to bardzo wszechstronne dzieci – bowiem klasy miały też sukcesy sportowe i bardzo udzielały się w wolontariacie, np. ostatnio pomagali przy Festiwalu Zaczarowanej Piosenki Anny Dymnej.

Egzamin gimnazjalny został przeprowadzony od 18 do 20 kwietnia 2016 r., składał się z trzech części i zdawało go w naszej gminie 198 uczniów. W części pierwszej – humanistycznej – gimnazjaliści rozwiązywali zadania z historii i wiedzy o społeczeństwie oraz z języka polskiego, a w części drugiej – matematyczno-przyrodniczej – zadania z przedmiotów przyrodniczych: biologii, chemii, fizyki i geografii oraz z matematyki. W trzeciej części egzaminu uczniowie rozwiązywali zadania z wybranego języka obcego nowożytnego na poziomie podstawowym, albo na poziomie podstawowym i rozszerzonym.
Uczniowie gimnazjów gminy Zielonki średnio osiągnęli: 25,7 pkt z języka polskiego (przy średniej powiatowej 23,3 pkt i wojewódzkiej 23,1 pkt); 21,6 pkt z historii i wiedzy o społeczeństwie (średnia powiatowa: 19,4 pkt, wojewódzka: 19 pkt); 17,6 pkt z matematyki (średnia powiatowa: 14,9 pkt, wojewódzka: 14,8 pkt), 17,2 pkt z przedmiotów przyrodniczych (średnia powiatowa i wojewódzka: 15,1). Z języka angielskiego na poziomie podstawowym napisali egzamin na 31,6 pkt (przy średniej powiatowej i wojewódzkiej 25,9 pkt); na poziomie rozszerzonym na 25 pkt (przy średniej powiatowej 17,9 pkt a wojewódzkiej 18,1 pkt); z języka niemieckiego na poziomie podstawowym na 35,3 pkt (przy średniej powiatowej 24,8 pkt i wojewódzkiej 23,5 pkt). Egzamin z języka niemieckiego zdawano w szkołach w Korzkwi i Zielonkach.
Podsumowując wyniki poszczególnych szkół z terenu gminy Zielonki to: gimnazjaliści z Korzkwi najlepiej poradzili sobie z językiem polskim i matematyką, gimnazjaliści z Bibic najlepiej napisali egzamin z historii i wiedzy o społeczeństwie, przyrody i języka angielskiego na obu poziomach, a język niemiecki lepiej wypadł w Zielonkach.

 

Artykuł w Dzienniku Polskim: pobierz

Na zdjęciu: Uczniowie klasy III a i IIIb z Gimnazjum w Korzkwi

Red.

Close Menu
 
23 lipca 2024
Skip to content