Skip to main content
search
Aktualności

Wyniki egzaminu ósmoklasistów w gminie Zielonki – świetne, gratulujemy!

By 2 lipca 2021No Comments

Ostatnia aktualizacja 2 lipca 2021 przez admin

Egzamin ósmoklasisty 2021 1W roku szkolnym 2020/2021 aż 247 uczniów z pięciu szkół podstawowych prowadzonych przez gminę Zielonki przystąpiło do egzaminu ósmoklasisty. W tym roku odbywał się on 25-27 maja. Uczniowie zdawali egzaminy z trzech przedmiotów: języka polskiego, matematyki i języka obcego. Uczniowie poznali swoje wyniki 2 lipca 2021 r. Nasi uczniowie wypadli bardzo dobrze – powyżej średniej ogólnopolskiej, wojewódzkiej i powiatowej. Wyżej też od średniej dla szkół krakowskich. Jesteśmy dumni, że od lat uczniowie szkół prowadzonych przez gminę Zielonki osiągają najwyższe w Małopolsce wyniki z egzaminów zewnętrznych na koniec etapów kształcenia – egzaminów ósmoklasistów; wcześniej szóstoklasistów i gimnazjalnego.
Z egzaminu z języka polskiego średni wynik uczniów z pięciu szkół podstawowych w gminie Zielonki wyniósł  71%, przy średniej w powiecie krakowskim 65%, w województwie małopolskim 64%, a w kraju 60%.
Z egzaminu z matematyki uczniom ze szkół w gminie Zielonki udało się uzyskać średnio 67%, podczas gdy średnia w powiecie krakowskim wyniosła 55%, w Małopolsce 52%, a w Polsce 47%. To aż 20% więcej niż osiągnął średnio uczeń w Polsce!
Z egzaminu z języka angielskiego nasi uczniowie zdobyli natomiast średnio 85%. Średnia dla powiatu wyniosła 73%, dla województwa – 69%, a kraju 66%.

W sąsiednim Krakowie uczniowie szkół podstawowych osiągnęli średnio: z języka polskiego 69%, z matematyki – 63%, z angielskiego – 82%.
Gratulujemy uczniom naszych szkół podstawowych, nauczycielom i rodzicom! I życzymy uczniom dostania się do wymarzonych szkół średnich!

Jak wypadły poszczególne szkoły z terenu gminy? Z języka polskiego i matematyki najlepsi okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej w Zielonkach (73% i 72%), a z języka angielskiego – uczniowie Szkoły Podstawowej z Bibic (88%).
Przypomnijmy jeszcze, że z egzaminem z języka polskiego uczniowie mierzyli się pierwszego dnia (wtorek 25 maja), następnego z matematyką (środa 26 maja) i na samym końcu – z językiem obcym (czwartek 27 maja). Na rozwiązanie każdego z egzaminów uczniowie mieli przewidziany różny czas – na język polski 120 minut, na matematykę 100 minut, a na język obcy 90 minut.
Prace ósmoklasistów zostały sprawdzone przez egzaminatorów, a wyniki przesłane do szkół przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną. Uczniowie poznali swoje wynik z egzaminu ósmoklasisty właśnie dziś – czyli w piątek 2 lipca 2021 r. Natomiast zaświadczenia o wynikach egzaminu odbiorą za tydzień, w piątek 9 lipca 2021 r.

Close Menu
 
13 kwietnia 2024
Skip to content