Skip to main content
search
Aktualności

Wyniki konkursów na projekty grantowe – 2021 rok

By 18 marca 2021No Comments

Ostatnia aktualizacja 18 marca 2021 przez admin

logo KORONA male

Stowarzyszenie Korona Północnego Krakowa z przyjemnością informuje o wynikach naborów wniosków na projekty grantowe, przeprowadzonych w terminie od 27 stycznia do 17 lutego 2021 roku. Konkursy zostały przeprowadzone w zakresie zachowania dziedzictwa lokalnego, w tym wyposażenie mające na celu szerzenie lokalnej kultury i dziedzictwa lokalnego, w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich).

W ramach konkursu na grant „Publikacje” złożonych zostało 7 wniosków. Wszystkim siedmiu organizacjom ubiegającym się o wsparcie taka pomoc została przyznana. Łączna kwota dotacji na wydanie publikacji kultywujących historię i kulturę wyniosła 120 668,99 zł. Dzięki tym środkom i wydanym książkom już w najbliższym czasie będziemy mogli wzbogacić naszą wiedzę dotyczącą lokalnej historii, tradycji czy zwyczajów oraz posłuchać płyty lokalnego zespołu.

Dofinansowanie na grant Publikacje otrzymały, m.in. stowarzyszenia i instytucje z gminy Zielonki: Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Zielonki w partnerstwie z Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach na projekt „Bądź jak Pucherok” – przygotowanie i wydanie książki popularyzującej unikatowy zwyczaj pucheroków” (1 m., 27 pkt. na 28 pkt. możliwych do zdobycia), Stowarzyszenie Działalności Artystyczno-Kulturowej Fermata w partnerstwie z Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach na projekt „Publikacja płyty CD z okazji 15-lecia działalności dziecięco-młodzieżowego Zespołu Fermata” (3 m., 27 pkt.) oraz Biblioteka Publiczna w Zielonkach, która zaproponowała „Wydanie publikacji z serii „Biblioteka Historyczna Gminy Zielonki” tom 4.” (7 m., 18 pkt.).

Konkurs na grant o nazwie „Lokalne dziedzictwo kulturowe” zaowocował złożeniem 12 wniosków w ramach konkursu. Niestety budżet, którym dysponowało  Stowarzyszenie Korona Północnego Krakowa był ograniczony i wynosił 134 868,00 zł. Dlatego pomimo pozytywnej weryfikacji Rady wsparcie mogło uzyskać tylko 9 miejscowych organizacji. Dzięki dofinansowaniu lokalne stowarzyszenia będą mogły zakupić m.in. sprzęt i akcesoria muzyczne oraz regionalne i reprezentacyjne stroje.  

Do dofinansowania na grant Lokalne Dziedzictwo Kulturowe z terenu gminy Zielonki zakwalifikowały się: Stowarzyszenie Wspierania Rodziny i Społeczności Wiejskiej – „Zachariasz” w partnerstwie z Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach z projektem „Zakup strojów regionalnych dla Dziecięcego Zespołu Ludowego „Czerwone Korale” (2 m., 23 pkt.) i Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Zielonki w partnerstwie z Biblioteką Publiczną w Zielonkach z projektem „Wystrojone Węgrzce” (6 m., 22 pkt.).

Cieszymy się, że nasze nabory spotkały się z pozytywnym odzewem ze strony lokalnych organizacji i instytucji. Mamy nadzieję, iż pomimo aktualnej sytuacji związanej z pandemią uda się bezproblemowo i sprawnie zrealizować zaplanowane projekty.

Stowarzyszenie Korona Północnego Krakowa

artykuł nr 1 planowane nabory 1

 

 

Close Menu
 
16 kwietnia 2024
Skip to content