Skip to main content
search
Aktualności

Wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego na terenie Gminy Zielonki

By 10 czerwca 2024No Comments

Ostatnia aktualizacja 10 czerwca 2024 przez KB

9 czerwca 2024 roku w gminie Zielonki odbyły się wybory do Parlamentu Europejskiego. Frekwencja wyniosła 50,11%,  tj. na ogólną liczbę 18 536 uprawnionych do głosowania w wyborach wzięło udział 9 288 osób.

Wyniki głosowania na komitety:
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA – 3 920 (42,39%)
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ – 2 473 (26,74%)
KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ – 1 345 (14,54%)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI – POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE – 827 (8,94%)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA – 529 (5,72%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY-NORMALNA POLSKA W NORMALNEJ EUROPIE – 102 (1,10%)
KOMITET WYBORCZY NORMALNY KRAJ – 31 (0,34%)
KOMITET WYBORCZY POLEXIT – 16 (0,17%)
KOMITET WYBORCZY POLSKA LIBERALNA STRAJK PRZEDSIĘBIORCÓW – 5 (0,05%)

 

Poszczególne Komitety Wyborcze i kandydaci na posłów do Parlamentu Europejskiego otrzymali następujące poparcie na terenie Gminy Zielonki:

Lista nr 1 – Koalicyjny Komitet Wyborczy Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe – 827 głosów, tj. 8,94 % z czego:

JARUBAS Adam Sebastian – 300

GÓRNIKIEWICZ Piotr Tadeusz – 50

NOWOGÓRSKA Urszula Teresa – 65

MOTYCZYŃSKA Monika Elżbieta – 70

RAŚ Ireneusz Jacek – 225

KASPRZYK Rafał Marcin – 35

TYJAS Jolanta Dorota – 19

STOLECKI Piotr – 22

DĄBROŚ Stella Józefa – 12

KLĘCZAR Krzysztof Jan – 29

Lista nr 2 – Komitet Wyborczy Konfederacja Wolność i Niepodległość – 1 345 głosów, tj. 14,54% z czego:

BERKOWICZ Konrad Szczepan – 715

BRAUN Grzegorz Michał – 519

JASKÓŁKA Nadzieja – 34

KONARSKI Artur Marian – 17

IWAN Jasna Gabriela – 8

DRWAL Aleksandra Urszula – 9

NOWOWIEJSKA Ewa Krystyna – 15

KRAJEWSKI Konrad Krzysztof – 8

STRZELEC Marcin Piotr – 3

DZIADOSZ Jagoda – 17

Lista nr 3 – Komitet Wyborczy Wyborców Bezpartyjni Samorządowcy – Normalna Polska w Normalnej Europie – 102 głosy, tj. 1,10% z czego:

SKUZA Stanisław – 36

NOWAKOWSKA Elżbieta Paula – 21

WICHE Mateusz Andrzej – 4

KALISZ Beata – 4

TORKOWSKA Samuela – 6

GOCAŁ Dariusz Krzysztof – 0

SIEŃKO Natalia Izabela – 18

WOCH Marcin Grzegorz – 4

BUGAJSKI Marcin Rafał – 2

PETERSON Magdalena – 7

Lista nr 4 – Komitet Wyborczy Polexit – 16 głosów, tj. 0,17 % z czego:

ŻÓŁTEK Stanisław Józef – 12

HAREŃCZYK Adam Wiesław – 1

SAJDAK Anna Małgorzata – 1

ŚLUSARCZYK Klaudia Dorota – 1

BIGAJ Czesław – 0

ZIĘBA Angelika Natalia – 0

ŚMIŁEK Oskar Wojciech – 0

MĘDREK Iwona Marzena – 0

SZATAN Jarosław Kazimierz – 1

Lista nr 5 – Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska – 3 920 głosów, tj. 42,39% z czego:

SIENKIEWICZ Bartłomiej Henryk – 2 298

WILK-GRZYWNA Małgorzata Beata – 196

MARCZUŁAJTIS-WALCZAK Jagna Kinga – 814

SALWIŃSKA Sylwia Kinga – 102

MĘKAL Małgorzata Katarzyna – 25

MAJKA Magdalena – 100

ZWIERZCHOWSKI Wojciech Mieczysław – 15

KOZIOŁ Artur Stanisław – 28

WITKA Jacek Paweł – 17

SOWA Marek Jan – 325

Lista nr 6 – Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica – 529 głosów, tj. 5,72% z czego:

SZEJNA Andrzej Jan – 128

KOLARSKA Dorota Anna – 300

LIPIŃSKA-PIEKARSKA Joanna Olszyna – 20

ŻAK Dominik Piotr – 8

ANIOŁ Alina Maria – 16

KOBIELUSZ Paweł Bernard – 0

HAŃDEREK Joanna Ewa – 23

KUKLA Robert Łukasz – 2

TUCHOWSKI Daniel – 3

DROPEK Magdalena – 29

Lista nr 7 – Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość – 2 473 głosy, tj. 26,74% z czego:

SZYDŁO Beata Maria – 1 059

MULARCZYK Arkadiusz – 311

TARCZYŃSKI Dominik – 808

KRUPKA Anna Maria – 26

WÓJCIK Michał Marek – 40

SKRUCH Wojciech – 10

RUSECKA Urszula Beata – 14

WŁOSOWICZ Jacek Władysław – 1

TLAŁKA-DŁUGOSZ Małgorzata – 9

PĘK Marek – 195

Lista nr 8 – Komitet Wyborczy Normalny Kraj – 31 głosów, tj. 0,34% z czego:

KASELA Andrzej Jan – 7

KLICH Dariusz Zbigniew – 4

BILECKA Fabiola Katarzyna – 3

KURLETO Renata Janina – 3

STANKIEWICZ Aneta – 3

JANAS Mieszko Maria – 8

MIKOŁAJEK Maria Dorota – 1

BURZYŃSKI Zbigniew Józef – 2

Lista nr 9 – Komitet Wyborczy Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców – 5 głosów, tj.0,05% z czego:

JAGODZIŃSKI Marcin – 3

JAGODZIŃSKA Monika Ewa – 0

BŁACHUCKA Roksana Magdalena – 2

 

Close Menu
 
18 czerwca 2024
Skip to content