Skip to main content
search
Aktualności

Szczegółowe wyniki wyborów do Sejmu i Senatu RP na terenie Gminy Zielonki

By 17 października 2019No Comments
Print Friendly, PDF & Email

Ostatnia aktualizacja 17 października 2019 przez admin

13 października 2019 roku w gminie Zielonki odbyły się wybory do Sejmu i Senatu Rzeczpospolitej Polskiej. Frekwencja wyniosła 72,77%, co oznacza, że na ogólną liczbę 16 620 uprawnionych do głosowania w wyborach wzięło udział 12 096 osób. Poszczególne Komitety Wyborcze i kandydaci na posłów do Sejmu otrzymali następujące poparcie na terenie Gminy Zielonki:

1. Komitet Wyborczy PSL – 937 głosów tj. 7,82% poparcia, z czego:

1. Ścigaj Agnieszka – 393 głosy
2. Kempf Piotr Marek – 92 głosy
3. Patena Marta Elżbieta – 91 głosów
4. Wantuch Łukasz Mariusz – 26 głosów
5. Pułka Jerzy – 15 głosów
6. Stach Beata Katarzyna – 15 głosów
7. Szczoczarz Bartłomiej Andrzej – 32 głosów
8. Zielnik-Pielka Joanna Małgorzata – 7 głosów
9. Lęcznarowicz Elżbieta Janina – 19 głosów
10. Gajęcka Jolanta Anna – 24 głosy
11. Klempa Przemysław Zbigniew – 14 głosów
12. Paszkot Marzena Iwona – 10 głosów
13. Apostoł Marian – 21 głosów
14. Okrajek Włodzimierz Wiktor – 13 głosów
15. Pobędza Czesław Maciej – 22 głosy
16. Mitka Katarzyna Helena – 18 głosów
17. Florek Marcin Grzegorz – 13 głosów
18. Kurtyka Halina Ewa – 17 głosów
19. Sławomirski Radosław Paweł – 4 głosy
20. Strutyński Łukasz Andrzej – 7  głosów
21. Sosenko Krzysztof Jan – 9 głosów
22. Pasternak Janusz Mariusz – 4 głosy
23. Drwal Dawid Marek – 6 głosów
24. Szwed Barbara Ewa  – 9 głosów
25. Machnik Grzgorz Józef – 7 głosów
26. Wójcik Adam Bernard – 5 głosów
27. Dziedzic Stanisław – 8 głosów
28. Prokop-Staszecka Anna Barbara – 36 głosów

2. KW Prawo i Sprawiedliwość  – 4394 głosy tj. 36,66% poparcia, z czego:

1. Wasserman Małgorzata Ewa – 2239 głosów            
2. Terlecki Ryszard Iwon – 208 głosów            
3. Adamczyk Andrzej Mieczysław – 985 głosów            
4. Bubula Barbara Ewa – 110 głosów            
5. Osuch Jacek Piotr – 14 głosów            
6. Ćwik Piotr Krzysztof – 44 głosy            
7. Duda Elżbieta – 204 głosy            
8. Świerczek Piotr Krzysztof – 11 głosów            
9. Gamrot Piotr Tadeusz – 4 głosy            
10. Ziobro Jan Paweł – 105 głosów            
11. Podosek Adam Piotr – 3 głosy            
12. Danioł Ewa – 9 głosów            
13. Dopart Bogusław Jan – 4 głosy            
14. Serafin Piotr Karol – 26 głosów            
15. Nowak Stanisław Andrzej – 14 głosów            
16. Stanowska-Cichoń Bogusława Maria – 9 głosów             
17. Kuś Rafał Andrzej – 13 głosów            
18. Frankiewicz Krystyna Anna – 7 głosów        
19. Budkowska Anna Maria – 3 głosy            
20. Kałuża Szymon Franciszek – 5 głosów             
21. Kaczmarczyk Magdalena Maria – 9 głosów            
22. Firlej Paweł Jacek – 6 głosów            
23. Pęk Bogdan Marek – 75 głosów            
24. Kosecka Justyna Natalia – 9  głosów        
25. Gęgotek Zbigniew – 7 głosów            
26. Gruszka Stanisław Piotr – 4 głosy            
27. Bętkowska Monika – 11 głosów            
28. Gowin Jarosław Adam – 256  głosów       

3. Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej – 1356 głosów tj. 11,31% poparcia, z czego:

1. Gdula Maciej Roman – 552 głosy    
2. Gosek-Popiołek Daria Iwona – 265 głosów        
3. Lipińska-Piekarska Joanna Olszyna – 92 głosy        
4. Król Józef Stanisław – 85 głosów        
5. Dropek Magdalena – 31 głosów        
6. Kubańska Magdalena Bronisława – 17 głosów        
7. Bielawska Barbara Ewa – 37 głosów        
8. Trzybiński Marek – 24 głosy        
9. Szymańska Monika Anna – 25 głosów        
10. Plebańczyk Piotr – 11 głosów        
11. Hańdrek Joanna Ewa – 45 głosów        
12. Środa Piotr Andrzej – 10 głosów        
13. Beryt Alicja Joanna – 12 głosów        
14. Frenkiel  Monika Iwona – 10 głosów    
15. Kawęcka Dorota Zuzanna – 10 głosów        
16. Burzawa Mateusz Ryszard – 4 głosy        
17. Wolańska Katarzyna Anna – 13 głosów        
18. Ivchenko Olesia – 8 głosów        
19. Idzik Tomasz Grzegorz – 12 głosów        
20. Gulińska Anna Małgorzata – 7 głosów        
21. Modzelewski Bartłomiej Jakub – 8 głosów        
22. Grobler Piotr Paweł  – 2 głosy    
23. Zieleniewski Rafał Roman – 6 głosów        
24. Jaśkow Adam Stanisław – 3  głosy    
25. Galent Marcin – 9 głosów        
26. Tekiel Paulina Agnieszka – 8 głosów    
27. Gałka Kinga – 12 głosów        
28. Leśniak Tomasz Marek – 38 głosów    
    
4. Konfederacja Wolność i Niepodległość – 977 głosów tj. 8,15% poparcia, z czego:

1. Berkowicz Konrad Szczepan – 628 głosów        
2. Kupiec Kamil Dawid – 63 głosy        
3. Krzysztofek Jakub Artur – 22 głosy        
4. Bocheńczuk Bartosz Sebastian – 6 głosów        
5. Golonka Wojciech Jerzy – 38 głosów        
6. Moszkowicz Tomasz – 10 głosów        
7. Masztafiak Gabriela – 22 głosy        
8. Woch Józef – 7 głosów        
9. Papież Stanisław – 36 głosów        
10. Łukaszewska-Bauman Joanna – 11 głosów     
11. Bartosz Piotr Paweł  – 11 głosów    
12. Walkiewicz Michał – 7 głosów        
13. Drozd Bartłomiej – 12 głosów        
14. Trzajna Tomasz Krzysztof – 4 głosy        
15. Łopacińska Barbara – 6 głosów        
16. Czosnowska Aleksandra – 7  głosów    
17. Monticelli Krzysztof Jan – 4 głosy        
18. Zając Grzegorz Lucjan – 7 głosów        
19. Sobieniowski Miłosz Stanisław – 4 głosy        
20. Smroń Anna Józefa – 1 głos    
21. Adamczyk Jakub Jan – 17 głosów        
22. Dziadosz  Jagoda – 3 głosy        
23. Pęczek Janina – 2 głosy        
24. Hojda Iwona Katarzyna – 3 głosy    
25. Dymanus Aldona Anna – 4 głosy    
26. Pędziwiatr Grzegorz Miłosz – 13 głosów    
27. Kulińska Lucyna Michalina – 29 głosów    
    
5. KKW Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni – 4126 głosów tj. 34,42% poparcia, z czego:

1. Kowal Paweł Robert – 1517 głosów        
2. Lipiec Grzegorz Cezary – 187 głosów    
3. Miszalski Aleksander Jan – 287 głosów        
4. Gądek Lidia Stanisława – 233        
5. Marek Dorota – 179 głosów    
6. Raś Ireneusz Jacek – 413 głosów        
7. Lassota Józef  – 254 głosy    
8. Sonik Bogusław Andrzej – 317 głosów        
9. Wodyńska Marta Agnieszka – 68 głosów        
10. Mazur Artur – 56 głosów        
11. Szczepańska Alicja Anna – 41 głosów        
12. Dyna Władysław Andrzej – 20 głosów        
13. Szczotkowski Dariusz – 12 głosów        
14. Nowak Edyta Liliana – 15 głosów        
15. Ulmaniec Zbigniew Tomasz – 1 głos    
16. Buczkowski Andrzej  – 5 głosów    
17. Znamirowski Michał Kazimierz – 13 głosów        
18. Piekarek Sebastian Joachim – 7 głosów    
19. Majcher-Legawiec Urszula Elżbieta – 22 głosy        
20. Bartyzel Janusz Jan – 7 głosów        
21. Grabarczyk Piotr Łukasz – 10 głosów        
22. Węgrzyn Ewelina Teresa – 18 głosów        
23. Pilch-Kocjan Marzena Dorota – 8 głosów        
24. Domański Andrzej Jan – 19 głosów        
25. Bajorek Emil Krzysztof – 2 głosy        
26. Iwanicka Maria – 18 głosów    
27. Strzelecka Maria Małgorzata – 21 głosów        
28. Meysztowicz Jerzy Witold – 376 głosów        

6. KW Prawica – 38 głosów tj. 0,32% poparcia, z czego:

1. Żółtek Stanisław Józef – 10 głosów    
2. Aondo-Akaa Bawer – 8 głosów        
3. Krzciuk Tomasz Andrzej – 0 głosów    
4. Kownacka Barbara Magdalena – 1 głos        
5. Jajte-Pachota Jerzy Michał – 2 głosy        
6. Gankiewicz Ewa Franciszka – 2 głosy        
7. Czarnek Norbert Jerzy – 0 głosów        
8. Wędzicha Aneta Agnieszka – 1 głos        
9. Sierant Maciej Zbigniew – 1 głos        
10. Fąfara Katarzyna Beata – 2 głos        
11. Żmigrodzki Stanisław Michał – 2 głosy        
12. Kowalska Maria Janina – 3 głosy        
13. Kuźniarski Piotr Władysław – 0 głosów        
14. Gibała Jolanta Maria – 2 głosy        
15. Kot Monika Izabela – 3 głosy    
16. Sierankiewicz Andrzej – 0 głosów        
17. Kowalski Dawid Paweł – 0 głosów        
18. Szatan Jarosław Kazimierz – 1 głos        

7. KWW Koalicja Bezpartyjni i Samorządowcy – 158 głosów tj. 1,32% poparcia, z czego:

1. Jakubiak Marek – 62 głosy        
2. Rokosz-Kuczyński Gniewomir Gwidon – 6 głosów        
3. Batko Jerzy Leszek – 8 głosów        
4. Przewłocka Anna Agnieszka – 9 głosów        
5. Grzybek Marta Barbara – 7 głosów    
6. Kamińska Wioleta Barbara – 5 głosów        
7. Lorenc Andrzej Jan – 6 głosów        
8. Świat Gażyna Zofia – 4 głosy        
9. Szczepański Dawid Łukasz – 2  głosy    
10. Wnęk Dorota Maria – 6 głosów        
11. Kucia Maciej Paweł – 3 głosy        
12. Suder Stanisława Agata – 1 głos        
13. Czuryło Grzegorz Andrzej – 2 głosy        
14. Leśniak Marianna – 6 głosów        
15. Koraszewski Bogusław Stanisław – 0 głosów    
16. Wawrzynek Anna Małgorzata – 2 głosy        
17. Cichosz Adam – 2 głosy        
18. Wyskowski Laura Beata – 1 głos    
19. Nahirny Krzysztof Jan – 0 głosów        
20. Klimek Joanna Elżbieta – 3 głosy        
21. Grodny Szymon Zbigniew – 3 głosy        
22. Kasperczyk Beata Joanna – 2 głosy        
23. Baran Piotr Paweł – 1 głos        
24. Kondraciuk Alicja – 4 głosy        
25. Oramus Tomasz Artur – 2 głosy        
26. Mally Grażyna – 1 głos        
27. Sroga Marlena Magdalena – 1 głos        
28. Gowin Grzegorz Jacek – 9 głosów        

Poszczególne Komitety Wyborcze i kandydaci na senatorów  otrzymali następujące poparcie na terenie Gminy Zielonki:

1. KW Sojusz Lewicy  Demokratycznej:
Bargieł Janusz – 6653 głosy tj. 57,14%
2. KW Prawo i Sprawiedliwość:
Pęk Marek – 4990 – głosów tj. 42,86%

Close Menu
 
20 maja 2022
Skip to content