Skip to main content
search
Wybory do Parlamentu Europejskiego 2014

Wyniki głosowania do Parlamentu Europejskiego

By 26 maja 2014No Comments
Print Friendly, PDF & Email

Ostatnia aktualizacja 26 maja 2014 przez admin

25 maja 2014 roku w gminie Zielonki odbyły się wybory do Parlamentu Europejskiego. Frekwencja wyniosła 32,27%,  tj na ogólną liczbę 14 889 uprawnionych do głosowania w wyborach wzięło udział 4 806 osoby.

Poszczególne Komitety Wyborcze i kandydaci na posłów do Parlamentu Europejskiego otrzymali następujące poparcie na terenie Gminy Zielonki:

I . KW Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro – 309 głosów tj. 6,59% poparcia, z czego:
1. Ziobro Zbigniew – 278 głosów
2. Włosowicz Jacek Władysław – 3 głosy
3. Mularczyk Arkadiusz – 7 głosów
4. Siarka Edward – 2 głosy
5. Malec Lucyna – 4 głosy
6. Kij Beata Elżbieta – 1 głos
7. Gilarski Mirosław Jan – 0 głosów
8. Głozak – Zeman Kinga Małgorzata – 1 głos
9. Kramarczyk Andrzej Antoni – 9 głosów
10. Rakoczy Agnieszka Edyta – 4 głosy

II. KW Wyborców Ruch Narodowy – 48 głosów tj. 1,03% poparcia, z czego:
1. Winnicki Robert Artur – 32 głosy 
2. Kluska Łukasz Dominik – 5 głosów
3. Kenig Jerzy – 2 głosy
4. Kasiński Szymon Witold – 4 głosy
5. Tłuczkiewicz Agnieszka Weronika – 1 głos
6. Prochownik Marlena Anna – 2 głosy
7. Dobrowolski Witold Jan – 0 głosów
8. Jedynak Małgorzata – 0 głosów
9. Dębek Monika Anna – 1 głos
10. Kobylas Krzysztof Piotr – 1 głos

III. Koalicyjny KW Sojusz Lewicy Demokratycznej – Unia Pracy – 247 głosów tj. 5,27% poparcia, z czego:
1. Senyszyn Joanna – 162 głosy
2. Szejna Andrzej Jan – 11 głosów
3. Żurawski Maciej Stanisław – 33 głosy
4. Jaskiernia Jerzy Andrzej – 19 głosów
5. Pietrzyk Sławomir Jan – 4 głosy
6. Romanowska Irena Anna – 10 głosów
7. Bernat Franciszek Jan – 0 głosów
8. Orkisz Jan – 3 głosy
9. Bartel Barbara – 3 głosy
10. Biesiada Dominika Anna – 2 głosy

IV. KW Prawo i Sprawiedliwość – 1191  głosów tj. 25,39% poparcia, z czego:
1. Legutko Ryszard Antoni – 306 głosów
2. Duda Andrzej Sebastian – 612 głosów
3. Terlecki Ryszard Iwon – 82 głosy
4. Gosiewska Beata Barbara – 53 głosy
5. Murzyn Leszek – 17 głosów
6. Paluch Anna – 10 głosów
7. Bartuś Barbara Halina – 7 głosów
8. Pęk Bogdan Marek – 31 głosów
9. Bubula Barbara Ewa – 51 głosów
10. Czesak Edward Stanisław – 6 głosów
V. Koalicyjny KW Europa Plus Twój Ruch – 198  głosów tj. 4,22% poparcia, z czego:
1. Hartman Jan Marek – 91 głosów
2. Bińczycka Elżbieta – 24 głosy
3. Kopyciński Sławomir Piotr – 5 głosów
4. Marenin Małgorzata Diana – 3 głosy
5. Piątkowski Wiesław Jan – 4 głosy
6. Żak Monika Małgorzata – 4 głosy
7. Zimniak Robert Roman – 7 głosów
8. Mathea Anna Krystyna – 2 głosy
9. Wątroba Sebastian Gabriel – 57 głosów
10. Stupkiewicz – Turek Agnieszka Karolina – 1 głos

VI. KW Polska Razem Jarosława Gowina – 412  głosów tj. 8,78% poparcia, z czego:
1. Gowin Jarosław Adam – 340 głosów
2. Bielan Adam Jerzy – 32 głosy
3. Puchała Jan – 1 głos
4. Emilewicz Jadwiga Katarzyna – 23 głosy
5. Cieślak Michał – 1 głos
6. Krzywdzińska Ewa Alicja – 12 głosów
7. Augustyn Paweł Piotr – 1 głos
8. Jóźwik Anna Irena – 0 głosów
9. Sadkiewicz Łukasz – 1 głos
10. Tworzydło – Woźniak Iwona Maria – 1 głos

VII. KW Nowa Prawica – Janusza Korwin – Mikke – 400 głosów tj. 8,53% poparcia, z czego:
1. Żółtek Stanisław Józef – 165 głosów
2. Berkowicz Konrad Szczepan – 131 głosów
3. Lewicki Dawid Marian – 8 głosów
4. Jamro Szymon – 8 głosów
5. Szterleja Barbara Maria – 11 głosów 
6. Czarnek Norbert Jerzy – 15 głosów
7. Banduła Magdalena Maria – 15 głosów
8. Ryś Anna Magdalena – 13 głosów
9. Sawicka Nina Anna – 9 głosów
10. Szatan Jarosław Kazimierz – 25 głosów

VIII. KW Platforma Obywatelska RP – 1675  głosów tj. 35,71% poparcia, z czego:
1.  Gräfin Von Thun Und Hohenstein Róża Maria – 1040 głosów
2. Wenta Bogdan Brunon – 130 głosów
3. Sonik Bogusław Andrzej – 337 głosów
4. Achinger Elżbieta Jadwiga – 56 głosów
5. Świt Grzegorz Sławomir – 8 głosów
6. Gut – Mostowy Andrzej Józef – 5 głosów
7. Bisztyga Stanisław – 24 głosy
8. Pacewicz – Pyrek Katarzyna Maria – 19 głosów
9. Handzel Ludomir Paweł – 10 głosów
10. Gądek Lidia Stanisława – 46 głosów

IX. KW Polskie Stronnictwo Ludowe – 182  głosy tj. 3,88% poparcia, z czego:
1. Siekierski Czesław Adam – 72 głosy
2. Kozak Wojciech – 59 głosów
3. Kurtyka Halina Ewa – 21 głosów
4. Sorys Stanisław Andrzej – 0 głosów
5. Oczkowicz Beata – 4 głosy
6. Piątkowska Monika Jadwiga – 3 głosy
7. Pawlak Mirosław Antoni – 6 głosów
8. Kała Józef – 1 głos
9. Kędzierska Magdalena Dorota – 4 głosy
10. Dutka Bronisław – 12 głosów

X. KW Demokracja Bezpośrednia – 28  głosy tj. 0,6% poparcia, z czego:
1. Bachlej Joanna Maria – 8 głosów
2. Broniewicz Michał Paweł – 7 głosów
3. Kisielewski Łukasz Piotr – 2 głosy
4. Kalisz Katarzyna Anna – 1 głos
5. Skwarło Cezary Szczepan – 0 głosów
6. Janik Katarzyna Edyta – 4 głosy
7. Paszcza Bartosz Marek – 1 głos
8. Kowrygo Marcin Andrzej – 6 głosów

Close Menu
 
1 lipca 2022
Skip to content