Skip to main content
search
Wybory do Parlamentu Europejskiego 2014

Wyniki głosowania do Parlamentu Europejskiego

By 26 maja 2014No Comments

Ostatnia aktualizacja 26 maja 2014 przez admin

25 maja 2014 roku w gminie Zielonki odbyły się wybory do Parlamentu Europejskiego. Frekwencja wyniosła 32,27%,  tj na ogólną liczbę 14 889 uprawnionych do głosowania w wyborach wzięło udział 4 806 osoby.

Poszczególne Komitety Wyborcze i kandydaci na posłów do Parlamentu Europejskiego otrzymali następujące poparcie na terenie Gminy Zielonki:

I . KW Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro – 309 głosów tj. 6,59% poparcia, z czego:
1. Ziobro Zbigniew – 278 głosów
2. Włosowicz Jacek Władysław – 3 głosy
3. Mularczyk Arkadiusz – 7 głosów
4. Siarka Edward – 2 głosy
5. Malec Lucyna – 4 głosy
6. Kij Beata Elżbieta – 1 głos
7. Gilarski Mirosław Jan – 0 głosów
8. Głozak – Zeman Kinga Małgorzata – 1 głos
9. Kramarczyk Andrzej Antoni – 9 głosów
10. Rakoczy Agnieszka Edyta – 4 głosy

II. KW Wyborców Ruch Narodowy – 48 głosów tj. 1,03% poparcia, z czego:
1. Winnicki Robert Artur – 32 głosy 
2. Kluska Łukasz Dominik – 5 głosów
3. Kenig Jerzy – 2 głosy
4. Kasiński Szymon Witold – 4 głosy
5. Tłuczkiewicz Agnieszka Weronika – 1 głos
6. Prochownik Marlena Anna – 2 głosy
7. Dobrowolski Witold Jan – 0 głosów
8. Jedynak Małgorzata – 0 głosów
9. Dębek Monika Anna – 1 głos
10. Kobylas Krzysztof Piotr – 1 głos

III. Koalicyjny KW Sojusz Lewicy Demokratycznej – Unia Pracy – 247 głosów tj. 5,27% poparcia, z czego:
1. Senyszyn Joanna – 162 głosy
2. Szejna Andrzej Jan – 11 głosów
3. Żurawski Maciej Stanisław – 33 głosy
4. Jaskiernia Jerzy Andrzej – 19 głosów
5. Pietrzyk Sławomir Jan – 4 głosy
6. Romanowska Irena Anna – 10 głosów
7. Bernat Franciszek Jan – 0 głosów
8. Orkisz Jan – 3 głosy
9. Bartel Barbara – 3 głosy
10. Biesiada Dominika Anna – 2 głosy

IV. KW Prawo i Sprawiedliwość – 1191  głosów tj. 25,39% poparcia, z czego:
1. Legutko Ryszard Antoni – 306 głosów
2. Duda Andrzej Sebastian – 612 głosów
3. Terlecki Ryszard Iwon – 82 głosy
4. Gosiewska Beata Barbara – 53 głosy
5. Murzyn Leszek – 17 głosów
6. Paluch Anna – 10 głosów
7. Bartuś Barbara Halina – 7 głosów
8. Pęk Bogdan Marek – 31 głosów
9. Bubula Barbara Ewa – 51 głosów
10. Czesak Edward Stanisław – 6 głosów
V. Koalicyjny KW Europa Plus Twój Ruch – 198  głosów tj. 4,22% poparcia, z czego:
1. Hartman Jan Marek – 91 głosów
2. Bińczycka Elżbieta – 24 głosy
3. Kopyciński Sławomir Piotr – 5 głosów
4. Marenin Małgorzata Diana – 3 głosy
5. Piątkowski Wiesław Jan – 4 głosy
6. Żak Monika Małgorzata – 4 głosy
7. Zimniak Robert Roman – 7 głosów
8. Mathea Anna Krystyna – 2 głosy
9. Wątroba Sebastian Gabriel – 57 głosów
10. Stupkiewicz – Turek Agnieszka Karolina – 1 głos

VI. KW Polska Razem Jarosława Gowina – 412  głosów tj. 8,78% poparcia, z czego:
1. Gowin Jarosław Adam – 340 głosów
2. Bielan Adam Jerzy – 32 głosy
3. Puchała Jan – 1 głos
4. Emilewicz Jadwiga Katarzyna – 23 głosy
5. Cieślak Michał – 1 głos
6. Krzywdzińska Ewa Alicja – 12 głosów
7. Augustyn Paweł Piotr – 1 głos
8. Jóźwik Anna Irena – 0 głosów
9. Sadkiewicz Łukasz – 1 głos
10. Tworzydło – Woźniak Iwona Maria – 1 głos

VII. KW Nowa Prawica – Janusza Korwin – Mikke – 400 głosów tj. 8,53% poparcia, z czego:
1. Żółtek Stanisław Józef – 165 głosów
2. Berkowicz Konrad Szczepan – 131 głosów
3. Lewicki Dawid Marian – 8 głosów
4. Jamro Szymon – 8 głosów
5. Szterleja Barbara Maria – 11 głosów 
6. Czarnek Norbert Jerzy – 15 głosów
7. Banduła Magdalena Maria – 15 głosów
8. Ryś Anna Magdalena – 13 głosów
9. Sawicka Nina Anna – 9 głosów
10. Szatan Jarosław Kazimierz – 25 głosów

VIII. KW Platforma Obywatelska RP – 1675  głosów tj. 35,71% poparcia, z czego:
1.  Gräfin Von Thun Und Hohenstein Róża Maria – 1040 głosów
2. Wenta Bogdan Brunon – 130 głosów
3. Sonik Bogusław Andrzej – 337 głosów
4. Achinger Elżbieta Jadwiga – 56 głosów
5. Świt Grzegorz Sławomir – 8 głosów
6. Gut – Mostowy Andrzej Józef – 5 głosów
7. Bisztyga Stanisław – 24 głosy
8. Pacewicz – Pyrek Katarzyna Maria – 19 głosów
9. Handzel Ludomir Paweł – 10 głosów
10. Gądek Lidia Stanisława – 46 głosów

IX. KW Polskie Stronnictwo Ludowe – 182  głosy tj. 3,88% poparcia, z czego:
1. Siekierski Czesław Adam – 72 głosy
2. Kozak Wojciech – 59 głosów
3. Kurtyka Halina Ewa – 21 głosów
4. Sorys Stanisław Andrzej – 0 głosów
5. Oczkowicz Beata – 4 głosy
6. Piątkowska Monika Jadwiga – 3 głosy
7. Pawlak Mirosław Antoni – 6 głosów
8. Kała Józef – 1 głos
9. Kędzierska Magdalena Dorota – 4 głosy
10. Dutka Bronisław – 12 głosów

X. KW Demokracja Bezpośrednia – 28  głosy tj. 0,6% poparcia, z czego:
1. Bachlej Joanna Maria – 8 głosów
2. Broniewicz Michał Paweł – 7 głosów
3. Kisielewski Łukasz Piotr – 2 głosy
4. Kalisz Katarzyna Anna – 1 głos
5. Skwarło Cezary Szczepan – 0 głosów
6. Janik Katarzyna Edyta – 4 głosy
7. Paszcza Bartosz Marek – 1 głos
8. Kowrygo Marcin Andrzej – 6 głosów

Close Menu
 
20 maja 2024
Skip to content