Skip to main content
search
Aktualności

Wyróżnienie dla Koła Przyjaciół Brzozówki

By 8 stycznia 2021No Comments
Print Friendly, PDF & Email

Ostatnia aktualizacja 8 stycznia 2021 przez admin

Koło Przyjaciół Brzozówki reprezentowało gminę Zielonki na XI Przeglądzie Pastorałek i Kolęd Ludowych Regionu Krakowskiego 2020, zorganizowanym w formule on-line przez Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach oraz Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Rudno. Projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Powiatu Krakowskiego. Koło Przyjaciół Brzozówki  zdobyło wyróżnienie w kategorii dorośli – grupy. Występ KPB

W przeglądzie wzięły udział grupy i soliści z powiatu krakowskiego,  chrzanowskiego i tarnowskiego: 10 grup śpiewaczych oraz 9 solistów w kategorii osób dorosłych, 3 grupy młodzieżowe, 1 grupa dziecięca oraz dwie solistki w kategorii dziecięcej. Najwyżej  oceniono te wykonania, które w swym charakterze wykonawstwa były najbardziej zbliżone do tradycji regionu, bliskie oryginalnym źródłom. Doceniono naturalny prosty śpiew, ogólną prezentację solisty bądź grupy, a przede wszystkim oryginalny, jak najstarszy repertuar. W kategorii dorośli – grupy, dwa równorzędne I miejsca zajęły: Mętkowianki z Mętkowa (gmina Babice) i Kopienioki z Igołomi (gmina Igołomia-Wawrzeńczyce), trzy równorzędne II miejsca: Ale babki z Igołomi (gmina Igołomia-Wawrzeńczyce) oraz Bolęcanki (gmina Trzebinia) i Bolęcanie (gmina Trzebinia), a trzy równorzędne wyróżnienia  – oprócz Koła Przyjaciół Brzozówki z gminy Zielonki – otrzymały też Kryspinianki (gmina Liszki) i KGW w Rudnie (gmina Krzeszowice).

Występy zespołów oceniła 29 grudnia 2020 r. komisja w składzie: Jadwiga Adamczyk – muzyk, folklorysta, dr hab. Magdalena Szyndler – etnomuzykolog, Monika Dudek – etnolog i pieśniarka.

Close Menu
 
23 lutego 2024
Skip to content