Skip to main content
search
Rok Wyspiańskiego

Piknik z Wyspiańskim

By 22 maja 2017No Comments

Ostatnia aktualizacja 22 maja 2017 przez admin

zielonkiSzkola1Tańce, śpiew i dobra zabawa towarzyszyły uczestnikom pikniku rodzinnego zorganizowanego 19 maja w Zespole Szkół w Zielonkach. W tym roku tematem przewodnim było „Wesele” i postać Stanisława Wyspiańskiego – młodopolskiego artysty, którego w sposób szczególny wspominamy w tym roku w gminie Zielonki.

Krakowiakiem w wykonaniu nauczycieli i uczniów z Zespołu Szkół w Zielonkach, w pierwszej parze z dyrektor Bożeną Nowak oraz Grzegorzem Kowalikiem, polonistą, powitano zgromadzoną na hali sportowej publiczność. Na scenie występowali uczniowie zieloneckiej szkoły z różnorodnym programem artystycznym. Muzycznie zaprezentowały się chór Nutki i Mezzoforte. Z zainteresowaniem oglądano występy uczestników Mini Disco Playback Show, w którym pierwsze miejsce zajął zespół Rosół z Makaronem. W sali teatralnej wystawiono „Wesele” w wykonaniu trzecioklasistów ze szkoły podstawowej. Imprezę prowadziła Katarzyna Kurzelewska-Mydlarz, która zachęcała do udziału w licznych atrakcjach.
Można było m.in. pomalować twarz, stworzyć kolorowe kwiaty z bibuły, układać origami, ozdobić podkówki na szczęście. Chętni, zainspirowani twórczością Stanisława Wyspiańskiego mogli wykonać własny witraż lub wziąć udział w quizie ze znajomości biografii młodopolskiego poety i dramaturga. W trakcie pikniku zbierano także książki w ramach ogólnopolskiej akcji „Zaczytani”, które pozwolą na stworzenie społecznych bibliotek na terenie oddziałów szpitalnych. Krakowskim targiem można było kupić np. plecak lub piknikowy koszyk. W trakcie tego wydarzenia można było dokonać rejestracji potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych w Fundacji DKMS.
Dużą atrakcją dla dzieci było spotkanie ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zielonkach, którzy opowiadali im o pracy i pokazywali sprzęt używany w czasie akcji. Nie zabrakło gier i zabaw na świeżym powietrzu, a wszędzie unosiły się bańki mydlane wzbudzając radość na twarzach dzieci.
Cały dochód z kwesty zostanie przekazany na zakup sprzętu multimedialnego.
KB

Więcej zdjęć w ALBUMIE.

kolaz szkola2

 

Close Menu
 
22 lipca 2024
Skip to content