Skip to main content
search
Ogłoszenia

Wystawa „EXIT” w Galerii ASP Bronowice

By 14 marca 2023No Comments
Print Friendly, PDF & Email

Ostatnia aktualizacja 14 marca 2023 przez KB

13 marca w Galerii ASP Bronowice pojawiła się nowa wystawa pt. „EXIT”. Ekspozycja składa się z prac powstałych podczas międzynarodowych warsztatów szkła, w których udział wzięły uczelnie z Czech, Słowacji, Ukrainy i Polski.       

W lokalu ASP, zlokalizowanym w Galerii Bronowice, pojawiła się właśnie nowa wystawa. Tym razem miłośnicy sztuki mogą podziwiać ekspozycję „EXIT” złożoną z prac artystów reprezentujących 5 uczelni: krakowską ASP, wrocławską ASP, Lwowską Narodową Akademię Sztuki, Akademię Sztuki i Designu w Bratysławie, a także Uniwersytet Tomasa Baty w Zlinie. Wszystkie prezentowane dzieła powstały podczas międzynarodowych warsztatów szkła.

Projekt „EXIT” zapoczątkowany został w czasie pandemicznej izolacji, która także dla artystów była nie lada wyzwaniem. Za pomocą kompozycji ze szkła ukazują oni własne odczucia, z jakimi przyszło im się zmierzyć na przestrzeni ostatnich miesięcy, ale także podczas procesu samego tworzenia. Ekspozycję, zlokalizowaną na poziomie +1 Galerii Bronowice (ul. Stawowa 61), można podziwiać od poniedziałku do piątku w godz. 16.00-20.00 oraz w soboty i niedziele handlowe w godz. 10.00-20.00. Wernisaż zaplanowano w dniu 13 marca o godz. 19.00.

Galeria ASP Bronowice ma na celu „wyprowadzenie” sztuki z klasycznych instytucji, powołanych do jej promowania, do przestrzeni masowo odwiedzanej przez odbiorców – do centrum handlowego. Szczególnym elementem współpracy pomiędzy Galerią Bronowice a krakowską ASP są cykliczne warsztaty dla dzieci, dzięki którym organizatorzy starają się zadbać o rozwój najmłodszych, zaszczepiając w nich miłość do sztuki oraz poszanowanie wartości, które ona ze sobą niesie.

Close Menu
 
26 marca 2023
Skip to content