Skip to main content
search
Koronawirus

Wyzwanie dla dzieci z powiatu krakowskiego, czyli akcja pn. „My chronimy Was… Wy chrońcie Siebie!”

By 24 kwietnia 20205 marca, 2022No Comments

Ostatnia aktualizacja 5 marca 2022 przez AO

policjant z olowkiem 0Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie serdecznie zapraszają wszystkie dzieci i młodzież w wieku od 5 do 14 lat z terenu powiatu krakowskiego do wzięcia udziału w akcji zorganizowanej specjalnie dla nich pn. „My chronimy Was… Wy chrońcie Siebie!”.
Celem akcji jest zaangażowanie najmłodszych mieszkańców powiatu krakowskiego przebywających teraz głównie w domach, do wspólnej zabawy, którą chcielibyśmy wypełnić im trochę wolnego czasu, a zarazem uświadomić ich o panującym zagrożeniu. Nie jest to łatwy okres dla nas wszystkich, a szczególnie dla najmłodszych tak pełnych energii obywateli, odciętych od przedszkoli, szkół, swoich rówieśników i wspólnych zabaw na zewnątrz. Dlatego chcąc choć trochę umilić im ten czas, przygotowaliśmy dla nich propozycje zabawy, polegającej na stworzeniu własnego dzieła obrazującego to, jak widzą otaczający ich świat i jak należy się chronić przed obecnie panującym zagrożeniem, a jednocześnie opowiadającym o tym, jak widzą w tej nieustannej walce nas policjantów i naszą pracę.

O takiej tematyce zachęcamy, aby:
– dzieci w wieku od 5 do 8 lat wykonały pracę plastyczną, rysunek;
– z kolei dla dzieci starszych w wieku od 9 do 12 lat mamy zadanie literackie, polegające na napisaniu wierszyka o podanej tematyce (rodzice, którzy wyrażą zgodę na upublicznienie wizerunku dziecka, mogą nagrać recytowany przez pociechę wierszyk, ale również z przesłaniem go w wersji pisanej);
– a młodzieży w wieku od 13 do 14 lat proponujemy wykonanie dla siebie maseczki ochronnej na twarz.
Po wykonaniu wszystkich prac prosimy o ich sfotografowanie i przesłanie na adres e-mail: kpp@kpp-krakow.policja.gov.pl.
Wszelkie ew. pytania proszę kierować na podany wyżej adres e-mail. Termin wykonania i przesłania prac – do 7 maja br.
Galeria wszystkich prac zostanie umieszczona na naszej stronie internetowej. Dodatkowo wykonawcy najpiękniejszych prac, wierszy oraz maseczek zostaną przez nas nagrodzeni.
Życzymy zdrowia i zapraszamy Wasze pociechy do wspólnej zabawy!
Zostańcie w domu i pomóżcie swoim pociechom wykonać zadanie domowe, jakie od nas dostali…

Close Menu
 
19 kwietnia 2024
Skip to content