Skip to main content
search
Aktualności

X Międzyszkolny Turniej Warcabowy w gminie Zielonki

By 20 maja 2019No Comments

Ostatnia aktualizacja 20 maja 2019 przez admin

DSC07855mosJuż minęła dekada odkąd w gminie Zielonki organizowany jest corocznie międzyszkolny turniej gry w warcaby. W tym roku, 20 maja, rywalizowało 28 uczestników z pięciu szkół podstawowych z terenu gminy i Przedszkola Samorządowego w Węgrzcach z siedzibą w Bibicach. W kategorii 5,6 latków zwyciężył Patryk Woźniak ze szkoły w Owczarach, a w kategorii klas I-III – drugoklasistka ze szkoły w Korzkwi Julia Mierzwa.


Turniej jest corocznym spotkaniem dzieci i młodzieży uczącej się na co dzień gry w szachy i warcaby na zajęciach pozalekcyjnych w szkołach. Inicjatywa ta obejmująca wszystkie szkoły w gminie Zielonki też już liczy ponad 10 lat. Turniej każdorazowo organizuje Gminny Zespół Ekonomiczno-Administracyjny Szkół w Zielonkach. W imieniu organizatora uczestników przywitała Izabela Burda, która również wręczyła trofea zwycięzcom. Odbyło się 6 rund systemem szwajcarskim pod czujnym okiem sędziego Stanisława Tureckiego z Małopolskiego Związku Szachowego. Pan sędzia gratulował i grającym i trenerom. – W zasadzie nie było żadnych błędów, nie napracowałem się przy tym turnieju- żartował. Odpowiadał cierpliwie na pytania grających i nie szczędził dobrych rad, do wykorzystania w przyszłości na turniejach, na przykład, że w czasie partii nie wolno rozmawiać, bo według przepisów na sali gry nie wolno być źródłem dźwięku.
Wśród 5- i 6-letnich uczestników najlepszy był (tylko z jednym remisem) Patryk Woźniak (SP Owczary), na II miejscu uplasowała się Alicja Świderska, reprezentantka przedszkola w Węgrzcach z siedzibą w Bibicach, III m. zajął Jan Grąbka, a IV – Oliwia Firlej, oboje ze szkoły w Korzkwi. W kategorii klasy I-III szkoły podstawowej zwyciężyła Julia Mierzwa ze szkoły w Korzkwi, II miejsce zajął Szymon Blady, a III Bartosz Saramak, obaj ze szkoły w Zielonkach, a IV miejsce Natalia Sosnowska ze szkoły w Owczarach. Nagrodami były statuetki i gry planszowe, a  wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, włączając pana sędziego i opiekunów. Dzieciom towarzyszyli: z Przedszkola Samorządowego w Węgrzcach Julita Andryjiszyn, ze Szkoły Podstawowej w Zielonkach Zbigniew Rosner, w Korzkwi – Dawid Kmak, w Owczarach – Dorota Stolarzewicz, w Woli Zachariaszowskiej –  Małgorzata Łukowicz i w Bibicach – Grzegorz Daszkiewicz.

IO

Więcej zdjęć: tutaj

DSC07850
DSC07844
DSC07744
DSC07764
DSC07792
Close Menu
 
26 maja 2024
Skip to content