Skip to main content
search
Aktualności

XIV Międzygminne Zawody Modeli Halowych o Puchar Wójta Gminy Zielonki

By 16 maja 2016No Comments

Ostatnia aktualizacja 16 maja 2016 przez admin

P105004413 maja w hali sportowej w Zielonkach odbyły się tradycyjne zawody modeli halowych. Organizatorem zawodów był pełnomocnik wójta gminy Zielonki ds. przeciwdziałania uzależnieniom Tomasz Gubała, przy współpracy Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach oraz pracowni modelarskiej działającej przy szkołach. Impreza oprócz walorów czysto sportowych, integrowała młodzież szkolną z dorosłymi podopiecznymi Środowiskowego Domu Samopomocy w Woli Zachariaszowskiej.

Najmłodsi adepci modelarstwa startowali w zawodach tzw. pierwszego kroku modelarskiego modelami „strzałek”. Zawodnicy reprezentowali  szkoły oraz działające przy nich grupy modelarskie z Woli Zachariaszowskiej, Zielonek i Owczar oraz Środowiskowy Dom Samopomocy z Woli Zachariaszowskiej, skąd pochodzili pełnoletni uczestnicy – 14 osób, które startowały w osobnej konkurencji „strzałek”.
Główne zawody rozegrano w pięciu różnych  konkurencjach. W najważniejszej konkurencji modeli balsowych, czyli F1N zwyciężył Dawid Lica ze Szkoły Podstawowej w Woli Zachariaszowskiej,  który uzyskał również najdłuższy czas lotu (7,2 s) i otrzymał Puchar Wójta Gminy Zielonki, drugie miejsce zajął Norbert Kądziela, a trzecie – Marcel Kądziela, obaj  ze Szkoły Podstawowej w Zielonkach. Mierzono czas lotu – uczestnicy mieli możliwość wykonania dziewięciu lotów, wynik stanowiła suma trzech najlepszych czasów. Startowało w tej konkurencji dwunastu zawodników, w trakcie otrzymywali cenne wskazówki i instruktaż od sędziego tej konkurencji, na co wyjątkowo pozwalała formuła zawodów.
W konkurencji modeli kartonowych wygrał Marcel Kądziela z SP Zielonki, drugie miejsce zajęła Agata Lica (SP Wola Zachariaszowska), a trzecie miejsce wspólnie Jakub Gawron  i Norbert Kądziela (obaj z SP Zielonki). W konkurencji „strzałki modelarze” zwyciężyła  Ola Rajewska, na drugim miejscu uplasowała się Weronika Bodzioch, a na trzecim – Jakub Gawron, wszyscy ze szkoły w Zielonkach. Rozegrano też konkurencję „strzałki szkoły podstawowe” oddzielnie dla każdej przybyłej grupy. W konkurencji strzałki ŚDS zwyciężył Paweł Panna.
Zawody sędziowali  Anna Misior-Molicka, Iga Bodzioch, Marta Oźlańska, Tomasz Gniadek, pracownicy ŚDS w Woli Zachariaszowskiej: Dariusz Strączek, Iwona Kwiecień, Ewa Migas, Ewa Pawłowska, a Kazimierz Dziedzic – instruktor modelarni w gminie Zielonki – był sędzią głównym. Korzystano również z pomocy opiekunów poszczególnych grup.
Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali okolicznościowe dyplomy i słodki poczęstunek,
a zdobywcy pierwszych miejsc w dwóch najważniejszych i najtrudniejszych konkurencjach: zawodów modeli F1N i modeli kartonowych ponadto cenne nagrody ufundowane przez prywatnego sponsora. Nagrody i dyplomy wręczał zastępca wójta gminy Zielonki  Arnold Kuźniarski.
Pracownicy ŚDS, jak zawsze, bardzo aktywnie włączyli się w organizację imprezy, nie tylko zajmując się swoimi podopiecznymi, ale także pomagali w przeprowadzeniu zawodów. Ponadto w organizacji zawodów pomagali: Inspektorat Lotniczy Komendy Hufca ZHP Kraków- Krowodrza, pracownicy CKPiR w Zielonkach oraz Stowarzyszenie Wspierania Rodziny i Społeczności Wiejskiej „Zachariasz” z Woli Zachariaszowskiej. Nagrody ufundował Urząd Gminy Zielonki oraz tata jednego z modelarzy.
Kazimierz Dziedzic

 

P1050005
P1050031

 

Close Menu
 
25 maja 2024
Skip to content