Skip to main content
search
Aktualności

XIX Zachariaszada za nami!

By 7 grudnia 20217 marca, 2022No Comments

Ostatnia aktualizacja 7 marca 2022 przez admin

Po raz drugi integracyjna impreza sportowo-artystyczna Zachariaszada organizowana w gminie Zielonki odbyła się w luźnej formule online, bez konkursu, a nie jak dotychczas to miało miejsce w hali sportowej CKPiR w Zielonkach. Koronawirus nie odpuszcza i każdego dnia słyszymy o kolejnych zachorowaniach i obostrzeniach. Organizatorom bardzo zależało, aby kontynuować tradycję imprezy sportowo-artystycznej dla osób niepełnosprawnych pomimo panującej pandemii. Znów zaproponowano zorganizowanie Zachariaszady u siebie w ośrodkach z możliwością jej realizacji w różny sposób. Można było zrobić warsztaty plastyczne, muzyczne, sportowe i teatralne.
Ośrodki, które zgłosiły się do udziału miały za zadanie nagrać krótki filmik z warsztatów  i zrobić zdjęcia, które następnie wykorzystano do montażu jednego reportażu. Efekty pracy na warsztatach w ramach Zachariaszady można obejrzeć na kanale gminy Zielonki w serwisie YouTube: Zachariaszada 2021. Pensjonariusze i podopieczni zgłoszonych Domów Pomocy Społecznej, Warsztatów Terapii Zajęciowej, Środowiskowych Domów Samopomocy oraz Szpitala Klinicznego im. J. Babińskiego wykonali zadanie na szóstkę z trzema plusami. Daje satysfakcję, że udało się zdalnie przeprowadzić Zachariaszadę, która okazała się impulsem aby uatrakcyjnić zajęcia w czasie pandemii, zapewnić integrację i przede wszystkim być okazją do świetnej zabawy zarówno dla podopiecznych jak i terapeutów i instruktorów. Za udział ośrodki otrzymywały dyplomy i vouchery, które były prezentem na ich własne potrzeby zarówno te kulturalne np. zakup biletów do kina jak i zakup sprzętu sportowego czy medycznego, czy środków spożywczo – gospodarczych.
Organizatorami „Zachariaszady” są: Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach i Stowarzyszenie Wspierania Rodziny i Społeczności Wiejskiej Zachariasz. Nad wydarzeniem patronat miała Gmina Zielonki, a partnerem w organizacji jest Środowiskowy Dom Samopomocy w Woli Zachariaszowskiej.
Katarzyna Żak

Close Menu
 
23 lipca 2024
Skip to content