Skip to main content
search
Relacje

XVII Festiwal Piosenki Angielskiej w Woli Zachariaszowskiej

By 5 czerwca 2017No Comments

Ostatnia aktualizacja 5 czerwca 2017 przez admin

Konkurs muzyczno-językowy znany jako Festiwal Piosenki Angielskiej jest organizowany w  Zespole Szkół w Woli Zachariaszowskiej  już od siedemnastu lat.  Chętnie uczestniczą w nim dzieci i młodzież z gminy Zielonki o talentach wokalnych i zainteresowaniach językowych. Celem konkursu jest prezentacja dorobku artystycznego dzieci i młodzieży. Dla młodych wykonawców to także zachęta do dalszego doskonalenia sprawności wokalnych i lingwistycznych.
W tym roku zadaniem uczestników było zaprezentowanie piosenek znanych z popularnych filmów i bajek. Tradycyjnie już konkurs składa się z trzech etapów. Pierwszy z nich przeznaczony  jest dla najmłodszych dzieci – z klas I – III szkoły podstawowej. W tej kategorii pierwsze miejsce wśród zespołów zajęły Zuzanna Urban i Małgorzata Panna z Woli Zachariaszowskiej, drugie miejsce przypadło ex aequo zespołowi klasy II z Woli Zachariaszowskiej i zespołowi klasy II z Bibic, a trzecią nagrodę przyznano uczniom klasy III z Zespołu Szkół w Bibicach. Wśród solistów najlepsza okazała się Natalia Seweryn z Bibic.
Wśród prezentacji zespołowych starszych klas szkoły podstawowej najlepsze okazały się: duet uczennic  klasy IV z Woli Zachariaszowskiej  i zespół klasy IV z Korzkwi, drugą nagrodę przyznano zespołowi klasy IV c z Zielonek oraz zespołowi klasy VI z Korzkwi, a trzecią – zespołowi z klasy V ze szkoły podstawowej w Owczarach. Najlepszą solistką okazała się Nina Lebitko (ZS w Bibicach), drugą nagrodę jurorzy przyznali ex aequo Małgorzacie Łyczko z Woli Zachariaszowskiej i Joannie Kapel z Korzkwi.  Trzecią pozycję wśród solistów zajęli uczniowie z Owczar: Kamila Banduła i Kamil Sieńko. Najlepsi soliści w kategorii gimnazjalnej to Wiktor Rogala z Woli Zachariaszowskiej i Aleksandra Zębala z Zielonek, drugie miejsce zajęli natomiast Wiktor Demków (Wola Zachariaszowska) i Emilia Fałowska (Zielonki).  Dodatkową atrakcją konkursu był występ gimnazjalistek z Woli Zachariaszowkiej Gabrieli Kruczek i Weroniki Kruczek, które wspaniale zaśpiewały piosenkę w języku niemieckim pt. ”Ich bin” zespołu La Fee, za którą jury uhonorowało je pierwszą nagrodą.  
Marta Głuszek

059
087
101
135
138
145
 186
 192
 446
 463
Close Menu
 
25 czerwca 2024
Skip to content