Skip to main content
search
Aktualności

Z dniem 7 stycznia 2015 roku wznowiono roboty budowlane w ramach projektu „ Gospodarka wodno-ściekowa w gminie Zielonki – etap III”.

By 8 stycznia 2015No Comments

Ostatnia aktualizacja 8 stycznia 2015 przez admin

Zakres realizowanych robót w poszczególnych miejscowościach wygląda następująco:

PRZYBYSŁAWICE

Wykonano główny kanał sanitarny w ulicy Widokowej i ulicy Zamkowej. Trwają roboty związane z wykonaniem sięgaczy do granic działek prywatnych. W ulicy Źródlanej budowa głównego ciągu postępuje od strony Januszowic w kierunku do drogi wojewódzkiej 794.

JANUSZOWICE
Trwa budowa kolektorów głównych w drogach gminnych na wschód od drogi wojewódzkiej 794. Na czas realizacji robót drogi mogą pozostać całkowicie i częściowo zamknięte. Inwestor zobowiązał Wykonawcę robót do zamieszczenia: ogłoszeń o planowanych utrudnieniach w ruchu oraz znaków informujących o zamknięciu odcinków dróg i możliwych objazdach.

ZIELONKI
Wykonawca rozpoczął realizację budowy sieci kanalizacji sanitarnej obejmującą swym zakresem ul. Na Piaski oraz ul. Malowniczą w Zielonkach. Roboty będą prowadzone począwszy od strony ul. Krakowskie Przedmieście w kierunku ul. Na Piaski (działką gminną), następnie w ul. Na Piaski oraz ul. Malowniczej. W związku z powyższym w najbliższych tygodniach pojawią się utrudnienia w ruchu na wyżej wymienionych ulicach.

WOLA ZACHARIASZOWSKA
Kontynuowane są roboty w zakresie realizacji sieci wodociągowej w miejscowości Wola Zachariaszowska przy ul. Granicznej na odcinku od ul. Leszczynowej w stronę Górnej Wsi (gm. Michałowice). 

BIBICE
Kontynuowane są roboty w zakresie realizacji sieci wodociągowej i sieci kanalizacji sanitarnej w rejonie drogi krajowej E7 w miejscowości Bibice (rejon drogi gminnej ul. Granicznej). Front robót będzie przesuwał się w kierunku drogi powiatowej.

KORZKIEW
Od 12 stycznia 2015 roku planowane jest otwarcie frontu robót w miejscowości Korzkiew. Roboty budowlane realizowane będą na odcinku drogi gminnej od drogi powiatowej w kierunku Prądnika Korzkiewskiego.


Ponadto wznowiono roboty związane z budową zbiorników wody pitnej w Przybysławicach, Zielonkach (przy ujęciu S3) oraz w Michałowicach na Komorze.
Projekt „Gospodarka wodno-ściekowa w gminie Zielonki – etap III” obejmuje budowę sieci kanalizacyjnej o długości 14 km wraz z dwoma przepompowniami ścieków, budowę sieci wodociągowej o długości 8 km oraz 3 zbiorników wody pitnej i budowę hydroforni.

Close Menu
 
17 czerwca 2024
Skip to content