Skip to main content
search
Relacje

Zabłysnąć talentem. XV Festiwal Piosenki Angielskiej I Niemieckiej

By 25 maja 2015No Comments

Ostatnia aktualizacja 25 maja 2015 przez admin

051 nowy - Kopia - Kopia

Zespół Szkół w Woli Zachariaszowskiej od piętnastu już lat organizuje Festiwal Piosenki Angielskiej i Niemieckiej, konkurs muzyczno-językowy dla uczniów wszystkich szkół gminy Zielonki. Konkurs ten, zawsze gorąco wyczekiwany przez młodzież, jest okazją do zaprezentowania talentu, zabłyśnięcia własną interpretacją znanych przebojów, pochwalenia się znajomością języka angielskiego i niemieckiego, a w tym roku dodatkowo – także i innych języków.

XV Festiwal Piosenki Angielskiej i Niemieckiej rozpoczął się 13 maja – wtedy okazję do zaprezentowania swoich przebojów mieli uczniowie szkoły podstawowej. Jurorzy – po jednym nauczycielu z każdej ze szkół – nie kryli uznania wobec poziomu wykonywanych utworów i zaangażowania wykonawców. Ostatecznie pierwszą nagrodę w kategorii zespołowej przyznano dwóm wspaniałym grupom ex aequo – dziewczynkom z klasy II a z Zespołu Szkół w Bibicach i uczniom ze Szkoły Podstawowej w Owczarach za piosenkę “Where’s the monster?”. Drugie miejsce otrzymały uczennice z Owczar: Kamila Banduła i Karolina Zając, natomiast trzecie: zespół z klas II i III z Woli Zachariaszowskiej. Wśród solistów pierwsze miejsce zajęła Jagoda Wiecha z ZS w Woli Zachariaszowskiej za piosenkę “Never ending story”, a drugą nagrodę otrzymali ex aequo Magdalena Gołda i Dominik Michalik.
Prezentacje dzieci z klas IV – VI szkoły podstawowej stanowiły odrębny etap festiwalu. Jurorów zachwycił oryginalny występ uczennic klasy VI z Zielonek, Magdaleny Kosowskiej i Mai Sum – otrzymały pierwsze miejsce. Laureaci II nagrody to dwa wspaniałe duety – Weronika i Gabrysia Kruczek z Woli Zachariaszowskiej oraz Zuzanna Chmielecka i Julia Wójcicka z ZS w Zielonkach. Trzecie miejsce otrzymał natomiast zespół klasy VI z ZS w Bibicach. W kategorii solowej prezentacje były tak piękne, że podjęto decyzję o przyznaniu trzech pierwszych miejsc – nagrodzono Małgorzatę Maślej i Wiktora Demków z Woli Zachariaszowskiej oraz Gabrielę Pyzik z ZS w Bibicach. Drugą nagrodę otrzymała uczennica z Zielonek, Patrycja Prochal, a trzecią Julia Wiklik, piątoklasistka z Bibic.
Etap gimnazjalny konkursu odbył się 14 maja. Składał się z trzech części – piosenki w języku angielskim, niemieckim oraz innym wybranym spośród języków europejskich. Prezentacje stały na bardzo wysokim poziomie. W kategorii języka angielskiego pierwsze miejsce otrzymały ex aequo duety: Sandra Demków i Izabela Grudnik z klasy III z gimnazjum w Woli Zachariaszowskiej oraz Monika Bania i Kinga Kociarz z ZS w Zielonkach, drugą nagrodę przyznano grupie uczniów złożonej z dziewcząt z ZS w Bibicach i gitarzysty z gimnazjum w Woli Zachariaszowskej. Trzecie miejsce zajęli uczniowie z ZS w Bibicach. Wśród solistów pierwszą nagrodę przyznano Janowi Rachwalskiemu z Bibic, drugą – Zofii Grodeckiej z ZS w Zielonkach, trzecie zaś miejsce zajęła uczennica z Bibic, Zofia Starowicz. W kategorii języka niemieckiego I miejsce przyznano uczennicom z kIasy III z gimnazjum w Woli Zachariaszowskiej, II miejsce zajęły także gimnazjalistki z Woli – Agnieszka Kania i Izabela Kremer. Jako solista ponownie zabłysnął Jan Rachwalski z Bibic – po raz kolejny tego dnia otrzymując pierwszą nagrodę!
Urozmaiceniem tegorocznego Festiwalu były pięknie wykonane utwory w języku francuskim i węgierskim. Wielkimi brawami i pierwszym miejscem nagrodzono gimnazjalistki Edytę Kurtykę i Julię Leś – pierwszą z dziewcząt za francuską piosenkę “Derniere dance”, drugą – za piosenkę węgierską “Dalszoveg”.
Festiwal Piosenki Angielskiej i Niemieckiej dostarczył niezwykłych wrażeń publiczności, jurorom i samym młodym artystom. Był też okazją do wspaniałej zabawy i spotkania w gronie osób kochających muzykę i języki obce. Organizatorzy – nauczyciele z Zespołu Szkół w Woli Zachariaszowskiej – raz jeszcze dziękują wszystkim uczestnikom i ich opiekunom za niezapomniane prezentacje artystyczne i miłą atmosferę.
Marta Głuszek

 

więcej zdjęć: tutaj 

 

121 nowy
131 nowy
245 nowy
265 nowy
Close Menu
 
26 maja 2024
Skip to content