Skip to main content
search
Aktualności

Zachariaszada = integracja i wspólna zabawa

By 25 października 2013No Comments

Ostatnia aktualizacja 25 października 2013 przez admin

zachariaszada

24 października już po raz jedenasty w hali sportowej w Zielonkach odbyła się Zachariaszada. To największa integracyjna impreza w Małopolsce, w której biorą udział podopieczni środowiskowych domów samopomocy i warsztatów terapii zajęciowej. W tym roku uczestniczyło  w niej siedemset osób z 34 ośrodków.

 

W tym roku gościem specjalnym był Michał Jurkiewicz, muzyk, znany także jako Pan Śrubka. – Pięknej pogody i wszystkiego dobrego – życzył wszystkim, a jego występ nagrodzono gromkimi oklaskami. Długie kolejki fanów ustawiły się w oczekiwaniu na autograf gwiazdy, która niedawno wystąpiła w polsatowskim programie Must be the music.

zachariaszada1
Chwilę później rozpoczęto sportową rywalizację, do której zachęcał radny gminy Zielonki i dziennikarz sportowy Maciej Starowicz, komentując rozgrywki. Dla uczestników przygotowano atrakcyjne konkurencje – były rzuty woreczkiem do celu, przeprawa z materacem na czas i koperta z ustawieniem piłki. Nad przebiegiem części sportowej imprezy czuwali sędziowie: Aneta Dragosz, Agnieszka Wypijewska-Kurek, Paweł Zegarek i Zbigniew Rosner, których wspierali gimnazjaliści z Zespołu Szkół w Zielonkach. Pomocą służyli także harcerze.
Podczas zawodów sportowych widownia chętnie dopingowała i wspierała zawodników, a najwięcej emocji wzbudzało przeciąganie liny. W finale znalazły się drużyna z Wieliczki i Woli Zachariaszowskiej, a podopieczni z naszej gminy wygrali tę konkurencję.
Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs plastyczny wymagający kreatywności i ekologicznej postawy. Jego uczestnicy mieli do dyspozycji  takie materiały jak plastik, papier, metal, które w ciekawy sposób wykorzystali w swoich pracach. Nagrody i wyróżnienia otrzymali: Robert Taras z Olkusza, Elżbieta Paradała z Miechowa oraz Joanna Nagiel z Krakowa. Puchar Zachariaszady i miejsce na podium po raz pierwszy zdobyła drużyna z Woli Zachariaszowskiej, drugie miejsce ośrodek z Wolbromia, a trzecie z Sułkowic.

Spotkanie zorganizowało Stowarzyszenie Wspierania Rodziny i Społeczności Wiejskiej „Zachariasz”, Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zielonkach, Środowiskowy Dom Samopomocy w Woli Zachariaszowskiej oraz Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pracowników i Sympatyków Środowiskowych Domów Pomocy Społecznej.
– Dzięki udanej, wieloletniej współpracy z różnymi instytucjami, takie duże imprezy jak Zachariaszada się udają. Mamy dużo uczestników, którzy przyjeżdżają, świetnie się tutaj bawią i wracają na kolejne edycje – chwaliła Grażyna Hołda kierownik GOPS w Zielonkach.
KB

Więcej zdjęć: tu.

zachariaszada2

zachariaszada3

zachariaszada4

Close Menu
 
22 czerwca 2024
Skip to content