Skip to main content
search
Relacje

Zachariaszada integruje

By 28 października 2014No Comments

Ostatnia aktualizacja 28 października 2014 przez admin

zachariaszada1

23 października w Zielonkach odbyła się dwunasta Zachariaszada – impreza integracyjna dla podopiecznych środowiskowych domów samopomocy oraz warsztatów terapii zajęciowej z całej Małopolski. W tegorocznej imprezie uczestniczyło ponad pięciuset uczestników z 32 ośrodków, a także uczniowie z Zespołu Szkół w Zielonkach, harcerze oraz wolontariusze z Zespołu Szkół w Woli Zachariaszowskiej. Duże emocje towarzyszyły rozgrywanym konkurencjom sportowym, a puchar otrzymali podopieczni ŚDS z Krakowa, mieszczącego się na osiedlu Młodości.

Atrakcją tej edycji Zachariaszady był występ par tanecznych: Karoliny Nowak i Marka Nowaka oraz Magdaleny Michalskiej i Bartosza Szpuleckiego. Mistrzowie i wicemistrzowie Polski 2014 w rock’n’rollu akrobatycznym oczarowali publiczność swoim występem. Po pokazie tych par, reprezentujących Klub Sportowy „Podwawelski”, zaśpiewał bluesman Wiesław „Dziki” Kaniowski z Oświęcimia.

Dla uczestników Zachariaszady przygotowano różnorodne konkurencje sportowo-rekreacyjne tj. układanie jak najwyższej wieży, rzut do celu, tor z przeszkodami. Imprezę prowadził i komentował radny gminy Zielonki i dziennikarz sportowy Maciej Starowicz oraz Tomasz Dudek, prezes LKS Zieleńczanka. Nad przebiegiem części sportowej czuwali sędziowie: Aneta Dragosz, Agnieszka Wypijewska-Kurek, Paweł Zegarek i Zbigniew Rosner, a także uczniowie z Zespołu Szkół w Zielonkach i harcerze.

zachariaszada

Na zakończenie konkurencji sportowej przeprowadzono rywalizację w przeciąganiu liny. W finałowym starciu zmierzyły się drużyny z Oświęcimia i Bochni, która wygrała konkurencję.
W kąciku artystycznym ozdabiano kolorowe baloniki. Słoneczka, uśmiechnięte buzie i czerwone jabłuszka – pomysłów na dekoracje było wiele, a wyróżniono prace: Marty Zygmunt z ŚDS Jordanów, Pauliny Haftek z WTZ Skała i Małgorzaty Jamrochy z ŚDS Miechów.
Na zakończenie wręczono dyplomy i nagrody. Pierwsze miejsce i Puchar Zachariaszady zdobyli podopieczni ŚDS Kraków z osiedla Młodości, drugie miejsce ŚDS z Woli Zachariaszowskiej, a trzecie miejsce ŚDS Niepołomice.
Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w to przedsięwzięcie, włożyli w to swoje serca i pracę – mówiła Grażyna Hołda, kierownik GOPS Zielonki.
Spotkanie zorganizowało Stowarzyszenie Wspierania Rodziny i Społeczności Wiejskiej „Zachariasz”, Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zielonkach, Środowiskowy Dom Samopomocy w Woli Zachariaszowskiej oraz Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pracowników i Sympatyków Domów Pomocy Społecznej. Organizacja imprezy była możliwa dzięki dotacji z budżetu gminy Zielonki dla stowarzyszenia „Zachariasz”. Organizatorzy dziękują sponsorom wśród których byli: Tauron Sprzedaż sp. z o.o., Andrzej Ciszewski Zakład Robót Górniczych i Wysokościowych, Predictive Solution Kraków, Fundacja Partnerstwo dla Środowiska, Komenda Powiatowa Policji w Krakowie, Tesco Polska, Śnieżka Invest sp. z o.o. Świebodzice, państwo Raszewscy z Bibic oraz Krakowskie Pogotowie Ratunkowe.
KB
Więcej zdjęć: TU

zachariaszada2

zachariaszada3

zachariaszada4

zachariaszada5

Close Menu
 
22 czerwca 2024
Skip to content