Skip to main content
search
Aktualności

Zaczytana Biblioteka w Pękowicach

By 29 grudnia 20217 marca, 2022No Comments

Ostatnia aktualizacja 7 marca 2022 przez admin

Na początku grudnia br. Stowarzyszenie „Perła Pękowic” otrzymało od Fundacji Zaczytani.org blisko 300 książek dla dzieci, które od wiosny będą stanowiły wyposażenie „Domku pod Słoneczkiem” na pękowickim placu zabaw. We współpracy z Fundacją, w Pękowicach powstanie pierwsza w gminie Zielonki „Zaczytana Biblioteka”. Jej ideą jest promocja czytelnictwa, zwiększanie dostępu do literatury oraz popularyzacja bookcrossingu.
Zasady korzystania z „Zaczytanej Biblioteki” są proste. Całość zbiorów będzie przeznaczona do użytku publicznego i udostępniana wszystkim chętnym, którzy odwiedzą obiekt – „Domek pod Słoneczkiem”. Korzystanie ze zbiorów będzie nieodpłatne, a każdy będzie mógł zabrać książkę do domu zgodnie z zasadą bookcrossingu, która zakłada, że po przeczytaniu książki czytelnik przekaże ją innej osobie, odda na zbiórkę książek (np. organizowaną przez Fundację Zaczytani.org) lub po prostu zwróci książkę do Zaczytanej Biblioteki, aby inni mogli dalej z niej korzystać.

Powstanie „Zaczytanej Biblioteki” to element szerszej działalności, którą w Pękowicach chcemy rozpocząć w przyszłym roku. Na wiosnę 2022 roku odbędzie się oficjalne otwarcie nowego, wspaniałego i inspirującego miejsca w Pękowicach, „Domku pod Słoneczkiem”, w którym Maria i Witold Ramsowie wraz ze swoimi wnuczkami i z pomocą kilku mieszkańców Pękowic urządzili „bajkowe królestwo”. Miejsce to będzie otwarte dla wszystkich chętnych, a Stowarzyszenie „Perła Pękowic” i władze sołectwa, w ramach współpracy z Fundacją Zaczytani.org, planują zorganizować grupę wolontariuszy, którzy na terenie gminy będą aktywnie promować czytelnictwo, bajko- i biblioterapię. Zachęcamy do kontaktu wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w nasze działania i /lub korzystać z zasobów Zaczytanej Biblioteki w Pękowicach.
Adam Dąbrowski, sołtys Pękowic

Close Menu
 
19 czerwca 2024
Skip to content