Skip to main content
search
Relacje

Zagrali dla księdza kardynała

By 13 maja 2014No Comments
Print Friendly, PDF & Email

Ostatnia aktualizacja 13 maja 2014 przez admin

franciszkanska

8 maja Parafialno – Gminna Orkiestra Dęta z Zielonek pojawiła się na dziecińcu Pałacu Biskupów, przy Franciszkańskiej 3. Od wielu lat muzycy pojawiają się w tym szczególnym miejscu, aby złożyć życzenia imieninowe kardynałowi Stanisławowi Dziwiszowi i zagrać specjalnie dla niego.

Czegoś dzisiaj mi brakowało. Cieszę się, że jesteście. Na was zawsze można liczyć – powitał orkiestrę kardynał Stanisław Dziwisz.
Zielonecka orkiestra ubrana w piękne krakowskie stroje zagrała dla kardynała znane melodie, takie jak “Krakus”, “Czarna Madonna”, “Ravanello”, “Barka”. Nie zabrakło także tradycyjnego “Sto lat”. Kwiaty i życzenia w imieniu całej gminy złożył wójt gminy Zielonki Bogusław Król.
Prosiliśmy Boga o wodę, dał nam ocean. Prosiliśmy Boga o kwiaty, dał nam ogród. Prosiliśmy Boga o drzewo, dał nam las. Prosiliśmy Boga o przyjaciela, dał nam Ciebie. Bóg zapłać za to, że jesteś – zadeklamowała fragment wiersza Jana Pawła II Anna Sieńko.
Ksiądz kardynał podziękował za spotkanie i zapraszał do udziału w tradycyjnej procesji ku czci św. Stanisława z Wawelu na Skałkę.

DSCN5246
Na zakończenie spotkania zgromadzeni na dziedzińcu kurii usłyszeli dzwon Zygmunta, którego bicie usłyszeć można także w podkrakowskich Zielonkach.
2014 to wyjątkowy rok. 27 kwietnia został wyniesiony na ołtarze Jan Paweł II, co ciekawe – w dniu urodzin kardynała Stanisława Dziwisza . Orkiestra ze wzruszeniem wspominała spotkania z Ojcem Świętym, który odwiedzał Zielonki i któremu grała podczas wielu wspólnych uroczystości.
KB
Album ze zdjęciami: TU.

franciszkanska

franciszkańska

franciszkańska2

Close Menu
 
25 lutego 2024
Skip to content