Skip to main content
search
Relacje

Zagrali i zaśpiewali dla księdza kardynała

By 11 maja 2015No Comments

Ostatnia aktualizacja 11 maja 2015 przez admin

mosimage8.05.15W piątek 8 maja Parafialno-Gminna Orkiestra Dęta z Zielonek oraz chór Bel Canto udali się z wizytą do ks. kardynała Stanisława Dziwisza. Zaśpiewali i zagrali przy Franciszkańskiej 3 z okazji imienin metropolity. Święto patrona księdza kardynała – św. Stanisława ze Szczepanowa – czci się w Krakowie szczególnie: w niedzielę z Wawelu co na Skałkę jak co roku ruszyła uroczysta procesja z relikwiami św. Stanisława, zawsze bierze w niej udział orkiestra z Zielonek.

Orkiestra z Zielonek odwiedza Franciszkańską 3 co roku, by na dziedzińcu kurii grać dla solenizanta. Najlepsze życzenia okraszono tradycyjnym „Sto lat” śpiewanym nie tylko przez muzyków orkiestry, bowiem w tym roku do księdza kardynała Stanisława Dziwisza zawitały dwa zespoły z Zielonek – wraz z orkiestrą zespół Bel Canto. Panie tworzące zespół wystąpiły, tak jak i orkiestranci, w pięknych krakowskich strojach. Ksiądz kardynał podziwiał szczególnie korale pań.
Księże kardynale, pracujesz wytrwale, parafia Zielonki dziękuje za sławę – śpiewał chór Bel Canto, a jego kierownik, zarazem kapelmistrz zieloneckiej orkiestry, Wojciech Karwat akompaniował na akordeonie.
Imieninowe życzenia księdzu kardynałowi w imieniu gminy Zielonki złożył wójt Bogusław Król, a zieloneckiej parafii pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny ksiądz proboszcz Andrzej Olszowski. Solenizant dostał kwiaty, a i sam obdarowywał gości. Wśród wokalistek z Bel Canto była Marzena Gadzik-Wójcik, wiceprzewodnicząca Rady Gminy Zielonki. O sfotografowanie pięknej wizyty zadbał ksiądz Czesław Sandecki, którego mama śpiewa w Bel Canto i dzięki któremu ksiądz kardynał ma aktualne informacje o tym, co się dzieje w chórze.
Po życzeniach zielonczanie zrobili sobie wspólne zdjęcie z księdzem kardynałem, a na koniec zabrzmiała „Barka”, której mieli okazję wysłuchać również wielojęzyczni turyści odwiedzający dziedziniec.
Ksiądz kardynał co roku przy okazji swoich imienin zachęca do udziału w uroczystej procesji z relikwiami św. Stanisława z Wawelu na Skałkę, która ma miejsce w niedzielę następującą po święcie patrona Polski.
IO

 

Więcej zdjęć: tutaj

 

DSCN9925
DSCN9928
DSCN9977
DSCN9993
 
Close Menu
 
27 maja 2024
Skip to content