Skip to main content
search
Aktualności

Zamknięcie ul. Złote Piaski w Zielonkach – od 8 sierpnia

By 22 lipca 202227 lipca, 2022No Comments

Ostatnia aktualizacja 27 lipca 2022 przez KB

Od 8 sierpnia w związku z budową Zachodniej Obwodnicy Zielonek (na odcinku od ul. Pachońskiego w Krakowie do węzła z Północną Obwodnicą Krakowa w Zielonkach) planowane jest wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu obejmującej zamknięcie ul. Złote Piaski w Zielonkach.

To tzw. południowy odcinek Zachodniej Obwodnicy Zielonek (etap I). Inwestycja ma ułatwić zjazd w kierunku miasta z powstającej właśnie Północnej Obwodnicy Krakowa (S52), poprzez węzeł w Zielonkach. Inwestorem Trasy Wolbromskiej jest województwo małopolskie – w części biegnącej przez gminę Zielonki – oraz miasto Kraków – w części biegnącej w jego granicach.  Wykonawcą inwestycji jest firma Strabag Infrastruktura Południe Sp. z o.o.

W planach jest również budowa II etapu obwodnicy Zielonek  od węzła z Północną Obwodnicą Krakowa do zjazdu na DW 794 w Trojanowicach. Inwestorem tego odcinka jest województwo małopolskie. Realizacja całości zachodniej obwodnicy Zielonek docelowo pozwoli wyprowadzić ruch tranzytowy z centrum miejscowości Zielonki, usprawniając system komunikacyjny, pozwoli  też na upłynnienie ruchu w północnej części Krakowa i na północ od miasta.

Opisujemy: grafiki przedstawiają projekt czasowej organizacji ruchu w związku z zamknięciem ul. Złote Piaski w Zielonkach.

 

 

Close Menu
 
18 lipca 2024
Skip to content