Skip to main content
search
Ogłoszenia

Zapisy do przedszkoli, szkół na rok szkolny 2014/2015

By 14 lutego 2014No Comments
Print Friendly, PDF & Email

Ostatnia aktualizacja 14 lutego 2014 przez admin

Dnia 3 stycznia 2014 roku ogłoszona została nowelizacja ustawy o systemie oświaty w zakresie zasad i kryteriów rekrutacji do przedszkoli, szkół i placówek oświatowych (Dz. U. 2014 poz. 7)

Ustawa weszła w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia tj. 18 stycznia 2014 roku. W związku z powyższym w naszej gminie trwają prace nad przyjęciem zasad i terminów rekrutacji do przedszkoli oraz szkół podstawowych na rok szkolny 2014/2015.

Dzieci kontynuujące edukację przedszkolną w dotychczasowym przedszkolu/ oddziale przedszkolnym w szkole nie biorą udziału w rekrutacji. Rodzice do 21 lutego 2014 roku składają jedynie deklarację dot. dalszego uczęszczania dziecka do danego przedszkola/oddziału przedszkolnego przy szkole. Wzór deklaracji jest dostępny w każdym przedszkolu/szkole i na stronie internetowej Gminy Zielonki. Wypełnione deklaracje należy złożyć w przedszkolu/szkole.
Rodzice dzieci kontynuujących wychowanie przedszkolne muszą pamiętać o podpisaniu w przedszkolu umowy na kolejny rok szkolny. Umowy podpisywane będą po zakończeniu rekrutacji, tj. w miesiącu kwietniu 2014 roku.

Rekrutacja na wolne miejsca w przedszkolach, w oddziałach przedszkolnych przy szkołach i w klasach pierwszych szkół podstawowych odbędzie się w miesiącu marcu 2014 roku.
Nowe prawo oświatowe zobowiązuje dyrektorów przedszkoli, szkół do ustalenia szczegółowych zasad rekrutacji m.in. dodatkowych kryteriów rekrutacji. W celu uniknięcia chaosu wynikającego z nowych reguł, pracownicy GZEAS w Zielonkach wraz z Dyrektorami przedszkoli i szkół pracują nad przygotowaniem jednolitych zasad rekrutacji na rok szkolny 2014/2015. Szczegóły rekrutacji (w tym terminarz i kryteria rekrutacyjne) zostaną podane w ostatnim tygodniu lutego 2014 roku.

Wniosek o przyjęcie dziecka do gminnego przedszkola lub oddziału przedszkolnego przy szkole podstawowej zostanie wprowadzony w życie zarządzeniem Wójta Gminy Zielonki po uzgodnieniu z dyrektorami przedszkoli i szkół zasad rekrutacji

Informujemy równocześnie, że termin i tryb rekrutacji do gimnazjów na rok szkolny 2014/2015 ustali Małopolski Kurator Oświaty.
Pliki do pobrania:
1. Deklaracja do przedszkoli – pobierz plik
2. Deklaracja do oddziału przedszkolnego przy szkole – pobierz plik

Close Menu
 
17 maja 2022
Skip to content