Skip to main content
search
Ogłoszenia

Zapowiedź Przysięgi Małopolskich Terytorialsów

By 2 lipca 2024No Comments

Ostatnia aktualizacja 3 lipca 2024 przez KB

Przysięga wojskowa to akt ślubowania będący jednocześnie wyrazem najwyższego zobowiązania wobec Ojczyzny i narodu polskiego. Takie zobowiązanie w sobotę 6 lipca na gorlickim rynku podejmie blisko 70 żołnierzy-ochotników. Będzie to bardzo ważny czas zarówno dla składających przysięgę, jak i ich rodzin oraz najbliższych.
Uroczystość jest współorganizowana z Urzędem Miejskim w Gorlicach. Oprawę muzyczną zapewni Orkiestra Wojskowa, na przybyłych gości czekać będą atrakcje takie jak: prezentacja sprzętu i uzbrojenia Jednostek z Garnizonu Kraków, tradycyjna wojskowa grochówka oraz strefa edukacyjno-zabawowa dla dzieci.
Przybyłych gości prosimy o parkowanie pojazdów w wyznaczonych miejscach.
Chcesz dołączyć do Małopolskich Terytorialsów? Kolejne szkolenie rozpocznie się już 6 września 2024 ale możesz zgłosić się już dziś!
* Skorzystaj z pomocy dedykowanego rekrutera z Twojego powiatu. Strona WOT
* Możesz także złożyć wniosek w najbliższym Wojskowym Centrum Rekrutacji (w Krakowie, Tarnowie, Oświęcimiu, Nowym Targu i Nowym Sączu) lub poprzez platformę internetową ePUAP.
11 Małopolska Brygada Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Leopolda Okulickiego ps. „Niedźwiadek” została sformowana w 2018 roku. Liczy ponad 2 200 żołnierzy i składa się z czterech batalionów lekkiej piechoty: w Krakowie-Rząsce, Oświęcimiu, Tarnowie i Limanowej oraz samodzielnych kompanii. Brygada utrzymuje w gotowości siły i środki w ramach Systemu Zarządzania Kryzysowego MON. Dowodzi nią płk Marcin Siudziński.

Close Menu
 
17 lipca 2024
Skip to content