Skip to main content
search
Ogłoszenia

Zapraszamy do Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Krakowie

By 4 stycznia 2023No Comments

Ostatnia aktualizacja 4 stycznia 2023 przez AO

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Krakowie, mieszczące się na osiedlu Szkolnym 21, jest placówką z ponad 40-to letnią tradycją, która bezpłatnie kształci osoby dorosłe. Szkoła ta umożliwia uzyskanie wykształcenia średniego i zdanie matury. Prowadzi też kształcenie zawodowe w formach szkolnych i pozaszkolnych osób posiadających wykształcenie podstawowe lub średnie. Nauka w szkole policealnej lub na kwalifikacyjnych kursach zawodowych umożliwia uzyskiwanie wiedzy, umiejętności i kwalifikacji w zawodach pożądanych na rynku pracy, jak np. technik informatyk, technik programista, technik BHP.

CKZiU kształci ustawicznie, czyli niezależnie od wieku i wykształcenia każdy znajdzie tam coś dla siebie. Jest to szkoła dla tych, którzy chcieliby zmienić zawód lub miejsce pracy na ciekawsze, lepiej płatne. Ale też dla osób, które chcą się rozwijać, doskonalić, poszerzać swoje horyzonty, mają ambicje, by zdobywać nowe umiejętności. Słuchaczami kierunków, takich jak technik administracji i technik rachunkowości, są często absolwenci studiów wyższych, którzy pragną poszerzyć wykształcenie i po roku lub dwóch, w zależności od kwalifikacji, potwierdzić je certyfikatem zdanego egzaminu zawodowego.

Zajęcia w CKZiU odbywają się głównie w soboty i niedziele, w trybie zaocznym, co dwa tygodnie. Przyjazna, wykwalifikowana i doświadczona kadra nauczycielska oraz nowoczesna baza dydaktyczna jest na pewno dużym atutem tej placówki, mieszczącej się w Nowej Hucie. Spędzając w weekend wiele godzin na zajęciach, można liczyć również na domowe obiady i pyszną szarlotkę w szkolnym bufecie.

Więcej informacji o aktualnej rekrutacji na semestr zimowy 2022/23 można znaleźć na stronie www.ckziu.krakow.pl lub na profilu FB szkoły https://www.facebook.com/ckuwkrakowie.

*Urząd Gminy Zielonki nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższej informacji przekazanej na prośbę Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.

 

 

Close Menu
 
18 maja 2024
Skip to content