Skip to main content
search
Aktualności

Zebrał się sztab kryzysowy, generalnie problemów brak, ale trzymamy rękę na pulsie.

By 10 sierpnia 2015No Comments

Ostatnia aktualizacja 10 sierpnia 2015 przez admin

upalyW związku z długotrwałą falą upałów 10 sierpnia (poniedziałek) w Zielonkach wójt gminy Zielonki Bogusław Król zwołał sztab kryzysowy. Omówiono najważniejsze kwestie. Poinformowano, że na terenie gminy Zielonki nie ma problemów z brakiem wody. Zadecydowano, by w razie wystąpienia problemów z prądem (w kraju obowiązuje 20 stopień zasilania) agregaty prądotwórcze będące w dyspozycji jednostek OSP i PUK Zielonki były gotowe do użycia na ujęciach wody w celu zabezpieczenia dostaw. Jednocześnie wójt pragnie podziękować mieszkańcom za racjonalne korzystanie z wody (pomimo upałów nie odnotowano bowiem drastycznie większego rozbioru wód niż w analogicznych okresach lat ubiegłych) i prosić o ostrożne obchodzenie się z ogniem z racji zwiększonego zagrożenia pożarowego.

Jak poinformował prezes Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Zielonkach Łukasz Rudzki, zbiorniki z wodą są nadal napełnione w ok. 60-80 proc. Kilka zgłoszeń dotyczących czasowych problemów z brakiem wody spłynęło tylko z rejonu tzw. Podlesia w Woli Zachariaszowskiej, gdzie ok. 30 domów nie zostało przepiętych do nowej nitki naszego wodociągu i korzysta z sieci wodociągowej gminy Michałowice (gdzie odnotowano problemy). Jednak, jak zapewnia kierownik referatu inwestycji sieciowych Radosław Małysz, od ubiegłego tygodnia jest już możliwość techniczna wpięcia tychże domów do sieci gminnej, jednak musi się to łączyć z wyłączeniem wody na tym odcinku wodociągu na czas prac – w związku z czym wstrzymano się na kilka dni. By jednak mieszkańcy Podlesia w Woli Zachariaszowskiej nie pozostali bez wody PUK zamontował krany na hydrantach, by w miarę potrzeby umożliwić czerpanie wody bezpośrednio z wodociągu.
Na wszelki wypadek zadecydowano również o przygotowaniu do awaryjnego uruchomienia ujęcia wody w Batowicach (woda ta wymaga odżelaziania), które od 2 lat nie było eksploatowane. Przypomniano, że w tym tygodniu ma nastąpić odbiór techniczny trzech nowo wybudowanych zbiorników na wodę pitną, umiejscowionych w Zielonkach, Przybysławicach i Michałowicach na Komorze, które po rozruchu technicznym i uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie mogłyby zostać włączone w system wodociągowy.
MKF

 

Close Menu
 
18 maja 2024
Skip to content