Skip to main content
search
Aktualności

Zespół Folklove z dofinansowaniem z budżetu obywatelskiego województwa małopolskiego

By 2 kwietnia 2019No Comments

Ostatnia aktualizacja 2 kwietnia 2019 przez admin

folk2Działający przy Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach zespół ludowy Folklove został zakwalifikowany do dofinansowania w 3. edycji budżetu obywatelskiego województwa małopolskiego. Z Krakowskiego Obszaru Metropolitarnego rywalizowało 20 projektów, wniosek Folklove znalazł się wśród czterech wyłonionych głosami mieszkańców. Jest spośród nich jedynym o charakterze kulturalnym.
Celem projektu „Taniec i śpiew – zespół ludowy Folklove” jest rozwój 22-osobowego zespołu. Akompaniuje mu Jurajska Kapela Folklorystyczna Gminy Zielonki kierowana przez Jana Regulskiego, która składa się z 5 muzyków grających na kontrabasie, skrzypcach, akordeonie, klarnecie i trąbce. Za zdobyte środki planowany jest zakup strojów regionalnych dla zespołu ludowego i kapeli, zatrudnienie instruktora tańca ludowego i śpiewu oraz realizacja Festiwalu Zespołów Ludowych pod koniec czerwca w Trojanowicach.


Z pomysłem założenia w 2006 r. dziecięcego Zespołu Ludowego wyszli pracownicy CKPiR. Tańczyli w nim mieszkańcy Zielonek, Pękowic, Trojanowic i Bibic. Z grantu z  Ministerstwa Kultury pozyskali stroje krakowskie dla zespołu. Instruktorem została choreograf, Anna Herezy, niegdyś członkini Zespołu Pieśni i Tańca „Krakus”. Folklove założono w 2016 roku, gdy młodzież występująca w przedstawieniu „Wesele bibickie” na 850-lecie Bibic zasiliła szeregi zespołu.
Cieszymy się bardzo z pozyskanych środków finansowych. Czeka nas wytężona praca przy realizacji projektu, a zespół nowe wyzwania – mówi dyrektor CKPiR Marek Płachta. – Przyjmujemy zapisy do zespołu, zajęcia odbywają się w każdą środę o godzinie 20.00 w CIS w Zielonkach przy ul. Galicyjskiej 17A.
Zespół dziękuje za Państwa głosy!
Więcej informacji: https://www.malopolska.pl/aktualnosci/kultura/rusza-realizacja-zadan-kulturalnych-z-3-edycji-bo-malopolska
IO

folk1

folk3

Close Menu
 
24 czerwca 2024
Skip to content