Skip to main content
search
Aktualności

Zieleńczanie u nowego wójta

By 21 maja 2024No Comments

Ostatnia aktualizacja 21 maja 2024 przez Marek Skiba

Dwa tygodnie po objęciu funkcji wójta gminy Zielonki przez Mirosława Golanko do urzędu zawitała nieformalna grupa Zieleńczanie. Tradycją już jest, że przy okazji ważnych wydarzeń odwiedzają oni włodarza swojej gminy. Tak było i tym razem. Powitali oni uroczyście wójta: śpiewem, kwiatami i chlebem.

– Mieszkańcy Zielonek, gdy chcą pokazać komuś swój szacunek, ubierają strój krakowski, w którym tradycja chodzenia przy okazji ważnych wydarzeń jest tu żywa i prawdziwa – mówił Mariusz Zieliński, dyrektor Biblioteki Publicznej w Zielonkach.

Podczas spotkania nie mogło zabraknąć najmłodszych mieszkańców. Dzieci z Przedszkola Samorządowego w Zielonkach przygotowały dwie piosenki oraz wręczyły „klucz do bram Zielonek”. O oprawę muzyczną zadbała Jurajska Kapela Folklorystyczna Gminy Zielonki pod kierownictwem Jana Regulskiego.

– Trudno jest się przygotować do takiego powitania – mówił Mirosław Golanko. – Powiem Państwu, że to są emocjonujące chwile. Dziękuję, że jesteście dziś. Dziękuję, że przyszliście mnie przywitać  w tak wyjątkowy sposób – kontynuował.

Po oficjalnej części, każdy z gości mógł porozmawiać z wójtem i poruszyć tematy trapiące zielonecką społeczność. Na końcu spotkania wszyscy za pozowali do zdjęcia.

MS

Poniżej prezentujemy galerię zdjęć z tego wydarzenia.

Close Menu
 
18 czerwca 2024
Skip to content