Skip to main content
search
Aktualności

Zielonecki piknik pełen radości

By 6 czerwca 2022No Comments

Ostatnia aktualizacja 7 czerwca 2022 przez KB

W niedzielę, 5 czerwca w Parku Wiejskim w Zielonkach zagościła iście piknikowa atmosfera, a to za sprawą licznych atrakcji, które przygotowano dla uczestników Dnia Dziecka w Zielonkach. Na scenie zaprezentowały się m.in. przedszkolaki, gimnastyczki z S-Win, solistki z Fermaty, zespół Czerwone Korale i Folklove. Nie zabrakło występu chóru Bel Canto oraz Parafialno-Gminnej Orkiestry Dętej z Zielonek pod batutą Wojciecha Karwata.

Życzenia z okazji Dnia Dziecka złożyli  wójt gminy Zielonki Bogusław Król oraz sołtys Zielonek Władysław Orzechowski. Powodów do uśmiechu i radości było tego dnia wiele. Dzieci licznie uczestniczyły w przedstawieniu teatru „Blaszany Bębenek”, którego aktorzy nawiązali do świata zwierząt i poszukiwania przygód. Występy przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola w Zielonkach, które wraz z nauczycielkami śpiewały i tańczyły, nagrodzono gromkimi oklaskami. Swoje umiejętności taneczne zaprezentowały  uczestniczki zajęć S-Win prowadzone przez Annę Leginowicz. Ich pokaz zawierał elementy akrobatyki oraz modern jazzu. Podczas niedzielnego pikniku można było oglądać baletnice i zespół Czerwone Korale, które trenuje Magdalena Żbik, instruktorka ds. tanecznych CKPiR. W strojach krakowskich i łowickich wystąpił także zespół Folklove. Jego członkowie nie tylko zatańczyli, ale także zaśpiewali przy akompaniamencie Jurajskiej Kapeli Folklorystycznej Gminy Zielonki, kierowanej przez Jana Regulskiego.  Do śpiewania i tańca zachęcał Wojciech Karwat, który akompaniował paniom z chóru Bel Canto. Panie wykonały kilka utworów biesiadnych z Leokadią Piątek na czele. Na scenie zagrała także Parafialno-Gminna Orkiestra Dęta z Zielonek pod batutą Wojciecha Karwata.

15 lat temu powstał Park Wiejski w Zielonkach, z którego dziś korzystają mieszkańcy Zielonek, ale także całej gminy. W cieniu drzew dorośli mieli okazję do wspólnych rozmów, a dzieci w tym czasie mogły korzystać m.in. z animacji, sportowych rozgrywek, malowania twarzy i dmuchańców. Jak zawsze ogromnym zainteresowaniem cieszył się festiwal kolorów. Do stoisk promocyjnych zapraszali: Szkoła Językowa Helen Doron, Szkoła Językowa Leonardo oraz Grota Solna z Zielonek. Do stoiska zapraszali także pracownicy GOPS organizując zabawy integracyjno-profilaktyczne, można było porozmawiać z profilaktykiem na temat uzależnienia oraz przymierzyć alkogogle lub narkogogle. Dzieci chętnie wsiadały do wozu strażackiego, walczyły ze strażackim wężem i pytały o zadania, które na co dzień wykonują druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zielonkach.

KB

Galeria zdjęć

Fotografie przedstawiają uczestników pikniku w Zielonkach

Close Menu
 
21 lipca 2024
Skip to content