Skip to main content
search
Aktualności

Zielonecki piknik radości

By 4 czerwca 2018No Comments

Ostatnia aktualizacja 4 czerwca 2018 przez admin

piknik1

 

Występy artystyczne, pokaz iluzjonisty, malowanie buzi, dmuchańce – to tylko niektóre z atrakcji pikniku w sołectwie Zielonki, który odbył się 3 czerwca w Parku Wiejskim w Zielonkach.


Mieszkańców, gości, a przede wszystkim najmłodszych uczestników pikniku powitał sołtys sołectwa Zielonki Władysław Orzechowski.
Tegoroczny piknik jest poświęcony najmłodszym mieszkańcom. Można podziwiać układy taneczne, śpiew małych pociech. Ja jestem ciekawy, gdyż mój wnuk również występuje – mówił sołtys Władysław Orzechowski.
Imprezę z humorem i werwą prowadziła Magdalena Lech z Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach, które było współorganizatorem imprezy. Piknik rozpoczęto od występów artystycznych dzieci z Samorządowego Przedszkola w Zielonkach. Piękne stroje krakowskie, taneczne układy i naturalny wdzięk – tak prezentowali się najmłodsi artyści. Niespodzianką był występ wszystkich pracowników przedszkola, w ludowych strojach. Panie zatańczyły taniec „na krakowską nutę”.
Po nich przyszedł czas na uczniów Szkoły Podstawowej w Zielonkach, którzy zaprezentowali poloneza, oberka oraz zaśpiewali trzy piosenki.
W przerwie pomiędzy występami można było nauczyć się dynamicznych układów tanecznych, poskakać na dmuchańcach, zrobić sobie kolorowy warkoczyk lub pomalować twarz. Dzieci chętnie uczestniczyły w zawodach sportowych przygotowanych przez harcerzy ze Szczepu Zielonego. Jak udzielać prawidłowej pierwszej pomocy pokazali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zielonkach. Najmłodsi z zainteresowaniem oglądali sprzęt strażacki i robili sobie zdjęcia w wozie strażackim. Jak co roku wielką radość sprawił udział w Festiwalu Kolorów.
Podczas imprezy działała także marzycielskapoczta.pl – polegająca na pisaniu tradycyjnych listów do chorych dzieci. Inicjatywę tę w naszej gminie zapoczątkowała trzy lata temu Marzena Gadzik-Wójcik, wiceprzewodnicząca Rady Gminy Zielonki. W tegorocznej edycji kartki przygotowywały dzieci z Samorządowego Przedszkola w Zielonkach wraz z jej dyrektorką Kingą Dziedzic.
Do tanecznej zabawy zaprosił zespół Barwa, na scenie zaprezentował się także chór Bel Canto oraz Parafialno-Gminna Orkiestra Dęta z Zielonek. Dzieci i dorośli z zainteresowaniem oglądali pokaz iluzjonisty Rafała Mulki. Wybrańcy spośród publiczności, mieli okazję sami zaprezentować magiczne sztuczki. Zwieńczeniem imprezy był koncert przebojów Zbigniewa Wodeckiego i Seweryna Krajewskiego w wykonaniu Krzysztofa Bigaja.
Chciałbym serdecznie podziękować komendantowi Janie Palimące i jego druhom, osobom prywatnym, które mnie wsparły oraz Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach za pomoc w organizacji tego pikniku – mówił sołtys sołectwa Zielonki, Władysław Orzechowski.

Więcej zdjeć: ALBUM.

KB

piknik2

piknik3

piknik4

piknik5

Close Menu
 
21 kwietnia 2024
Skip to content