Skip to main content
search
Aktualności

Zielonecki szach-mat

By 6 kwietnia 2017No Comments

Ostatnia aktualizacja 6 kwietnia 2017 przez admin

szachy14 kwietnia w Centrum Integracji Społecznej odbył się po raz ósmy Międzyszkolny Turniej Szachowy. W szachowej rywalizacji wzięło udział 53 uczestników ze szkół z Bibic, Korzkwi, Owczar, Woli Zachariaszowskiej i Zielonek oraz Przedszkola Samorządowego w Węgrzcach z siedzibą w Bibicach. Turniej został zorganizowany przez Gminny Zespół Ekonomiczno-Administracyjny Szkół w Zielonkach przy współpracy z Małopolskim Związkiem Szachowym.

Turniej został przeprowadzony w systemie szwajcarskim czyli 7 rund po piętnaście minut każda. Nad jej przebiegiem czuwał sędzia Mariusz Stanaszek. Na co dzień dzieci i młodzież ze szkół w gminie Zielonki w ramach zajęć świetlicowych uczą się grać w szachy lub doskonalić swoją grę, a coroczny turniej jest okazją do zweryfikowania umiejętności.

szachy2
W kategorii dzieci 5 i 6-letnich: I miejsce zajął Szymon Chowaniec-Sieniawski, II miejsce – Wojciech Podraza, III miejsce – Kacper Klocek, a IV miejsce – Marta Miłoś. Wszyscy zwycięzcy tej kategorii uczęszczają do Przedszkola Samorządowego w Węgrzcach.
W kategorii klas I-III szkoły podstawowej: I miejsce zajął Hubert Meers (Zielonki), II miejsce – Adam Derejski (Zielonki), III miejsce – Patryk Warzecha (Korzkiew), a IV miejsce – Szymon Piątek (Bibice).
W kategorii klas IV-VI szkoły podstawowej zwyciężyła Łucja Ciborowska (Zielonki), II miejsce zajął Karol Wróbel (Bibice), III miejsce – Dawid Gołda (Wola Zachariaszowska), a IV miejsce – Aleksandra Cichoń (Bibice).
W kategorii gimnazjum: I miejsce zajął Bartosz Dudek (Korzkiew), II miejsce – Damian Grudnik (Wola Zachariaszowska), III miejsce – Aleksandra Jastrzębska (Bibice), a IV miejsce – Mariusz Łakomy (Bibice).
Dzieci bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach. Gra w szachy uczy dyscypliny, logicznego i matematycznego myślenia – mówiła Anna Jandura, która prowadzi zajęcia szachowe w Przedszkolu Samorządowym w Węgrzcach.
Młodsi laureaci otrzymali dyplomy, statuetki oraz gry planszowe, a gimnazjaliści, oprócz dyplomów i statuetek, bony podarunkowe do wykorzystania w sieci Empik. Każdy z uczestników turnieju otrzymał medal z wizerunkiem Stanisława Wyspiańskiego, nawiązujący tym samym do tego, iż rok 2017 został ogłoszony rokiem młodopolskiego artysty w gminie Zielonki.
KB
Więcej zdjęć w ALBUMIE.

szachy3

szachy4

szachy5

szachy6

szachy6

szachy8

Close Menu
 
22 lipca 2024
Skip to content